Influencerka vypustila do sveta príšerne upravené fotky: Teraz je na smiech celému Instagramu!

Za tie prachy, čo dostáva, by si mohla zabezpečiť aspoň normálneho grafika…

Pre instagramových influencerov nie je Photoshop žiaden neznámy pojem. Či už ide o dolaďovanie farieb, odstraňovanie náhodných okoloidúcich či vyhladzovanie neposednej celulitídy… vždy sa nájde čosi, čo treba ešte vylepšiť.

Dnes už hádam nejestvuje človek, ktorý by si nikdy v živote neupravil fotku. No, aj skrášľovanie tohto typu by malo mať určité hranice. Kde však sú? Ako ich nájsť? Čo je ešte v norme a čo už absolútne cez čiaru?

Zdá sa, že odpovede na všetky tieto otázky našla instagramová influencerka zo Švédska, no bohužiaľ nie veľmi príjemným spôsobom. Svoje fotografie z výletu v Paríži upravila štýlom ochrnutého škôlkara s prístupom tak maximálne k Skicáru a asi netreba dodávať, že vlna kritiky na seba nenechala dlho čakať.

https://www.instagram.com/johannaeolsson/?hl=sk

Nikto netvrdí, že neschopnosť nenápadne vyphotoshopovať vlastné fotky z niekoho robí menejcenného človeka. Avšak vzhľadom na to, že sa škandinávska mladica svojimi internetovými fotografiami vlastne živí, je celá táto situácia viac než absurdná. Johanna Olsson sa na svojom instagramovom účte pýši viac ako 500-tisíc sledovateľmi.

Dennodenne pridáva zábery v oblečení, ktoré by si bežný smrteľník nemohol dovoliť ani za svoju ročnú výplatu, z miest, kde sa väčšina z nás nikdy nedostane. Niet pochýb o tom, že má množstvo stálych či príležitostných sponzorov, spoluprác, dostáva produkty zadarmo… no ani toto všetko nebolo pre ňu dostatočnou motiváciou nepridávať na net fotky, kde jej chýba polovica nohy. Alebo si minimálne najať niekoho, kto na to dá pozor.

https://www.instagram.com/johannaeolsson/?hl=sk

Po množstve posmešných komentárov, upozorňujúcich na drobné chybičky krásy, čo sa jej fotografií týka, sa Johanna rozhodla vyjadriť sa: „Chcela by som povedať niečo k môjmu výletu v Paríži. Takže, spravila som si jednu fotku, no nepáčilo sa mi na nej pozadie. Tak som ho vystrihla, dala tam iné a nikto na to neprišiel. Super, hovorím si, toto je dobrý nápad. Lenže potom prišla kritika a zrazu ma k sebe volajú všetky švédske televízie, aby som im porozprávala o svojom „predstieranom cestovaní“.“

Influencerka sama priznáva, že toto nebol najlepší príklad jej grafických zručností, no fotografie odmieta zmazať. „Mazať ich rozhodne nebudem,“ tvrdí Johanna a je to pravda. Fotky nezmazala. Len preventívne vypla komentáre. „Po prvé, je to spolupráca a po druhé – tie fotografie sú pekné, rovnako aj outfit na nich.“ Na záver sa rozhodla objasniť aj kauzu o tom, či v Paríži vlastne vôbec bola: „Naozaj som cestovala do Paríža, len som na svojich fotkách zmenila pozadie. Bola to kolaborácia a ja som chcela, aby fotky boli čo najkrajšie.“

https://www.instagram.com/johannaeolsson/?hl=sk

Nuž, krása výsledných fotografií je naozaj diskutabilná. A okrem toho sme presvedčení, že Paríž bol nádherné mesto ešte dávno predtým, ako Photoshop vôbec existoval. So schopným fotografom je určite jednoduchšie spraviť dobrý originálny záber, ako sa potom mordovať v editore a takto to pokafrať.

Zdroj: ladbible.com
Titulná fotka: Johanna Emma Olsson / instagram.com 

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
11
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
3
Uups
Haha Haha
13
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Veci, z ktorých si sa tešil na Vianoce ako dieťa, a z ktorých sa tešíš teraz

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME