Utorok 5.7.2022
sk
Sviatok svätého Cyrila a Metoda | Cyril, Metod
cz
Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje | Cyril, Metoděj

Influencerku obvinili, že v lese založila požiar, pred ktorým následne pózovala. Jej správanie ľudí znechutilo

Polícia musela v posledných mesiacoch riešiť viacero podobných prípadov.


Influenceri či YouTuberi robia všetko pre to, aby nazbierali čo najviac lajkov a pozretí. Podobným príkladom je aj internetová celebrita Dolly, ktorá má na TikToku 11,5 milióna sledujúcich. Ako píše Unilad, mladú influencerku obvinili z toho, že založila v lese požiar len preto, aby mohla pred plameňmi následne efektne pózovať.

Dolly na internet nahrala video, v ktorom kráča po kopci v dlhých šatách a za chrbtom jej horia plamene. „Oheň vyšľahne všade, kam prídem,“ napísala k nemu. Video dnes už na TikToku nie je možné dohľadať.

Mohlo by ťa zaujímať:

YouTuber úmyselne havaroval svoje lietadlo, aby získal čo najviac pozretí. Prišiel o licenciu

Používatelia začali mať podozrenie, že Dolly požiar založila úmyselne, aby mohla natočiť efektné video. Mnohí z nich v komentároch vyjadrili svoje pobúrenie a znechutenie. Kvôli klimatickej kríze má ľudstvo problémy s návalmi horúčav a sucha, ale aj s rozsiahlymi požiarmi, ktoré ničia lesy a obydlia.

Nebezpečný trend

Rina Saeed Satti z organizácie Islamabad Wildlife Management Board sa na Twitteri vyjadrila, že videá takéhoto typu predstavujú „znepokojivý a nebezpečný trend“:

„Mladí ľudia chcú zúfalo získať sledovateľov a zakladajú požiare v našich lesoch počas sezón horúčav a sucha. V Austrálii človek za založenie požiaru v prírode dostane doživotný trest väzenia. Potrebujeme zaviesť podobnú legislatívu.“

O celom incidente informovali aj políciu, ktorá uviedla, že video bolo nakrútené v národnom parku Margalla Hills National Park v Pakistane. „V oblasti bolo v nedávnej dobe mnoho požiarov, ktoré poškodili ekosystém,“ dodali muži zákona. Samotná Dolly ale poprela, že by požiar založila úmyselne. Podobné prípady ale nie sú ani zďaleka ojedinelé.

V posledných mesiacoch bolo zadržaných viacero mladých ľudí, ktorí úmyselne založili požiare v lesoch len preto, aby si mohli plamene natočiť na video. Satti dodala, že „títo psychopati sa musia dostať za mreže“.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť