Inktober – zaujímavá výzva, ktorá učaruje každej tvorivej duši

Predstavujeme ti jednu z internetových výziev, ktorá naozaj stojí za to.

Zdroj: Štefan Štefančík, Unsplash

Na internete vzniká každú chvíľu nejaký nový „challenge“ alebo inak povedané výzva. Niektoré sú naozaj šialené a nestačíš sa čudovať, komu to mohlo napadnúť. Iné majú za cieľ konať dobro a pomáhať. Potom sú tu také, ktoré ti majú pomôcť schudnúť, zlepšiť sa v spievaní, tancovaní, skrátka v čomkoľvek, na čo si vôbec zmyslíš.

Podobná výzva, ktorá ti chce pomôcť zlepšiť tvoje zručnosti, je aj Inktober. Začína sa každoročne prvým októbrovým dňom a trvá počas celého mesiaca. Aký je jej princíp? Možno už z názvu tušíš, že pôjde o niečo spojené s kreslením či písaním, keďže slovo ink, preložené z angličtiny, znamená atrament.

Inktober založil ilustrátor Jake Parker, ktorý chcel zlepšiť svoje ilustrátorske zručnosti. Prvý Inktober vznikol v roku 2009. Princíp tejto výzvy je, že sa začiatkom októbra zverejní zoznam, v rámci ktorého má každý deň pridelené jedno slovo, tému. Ak sa zúčastníš tejto výzvy, je tvojou úlohou vytvorenie kresby na konkrétnu tému každý deň.

Nezáleží na tom, či vytvoríš brutálnu realistickú kresbu alebo čmáranicu, ktorú budeš mať hotovú za 5 minút. Rovnako nezáleží na tom, či kreslíš na dvojmetrové plátno alebo do malého skicára. Inktober ti má pomôcť nakopnúť tvoju kreativitu a vytvoriť u teba zvyk každý deň. Akonáhle dokončíš svoje dielo, odporúča sa pridať ho na sociálne siete a označiť hashtagom #inktober alebo #inktober2019.

Nie je však nutné kresliť každý deň. Ak náhodou jeden deň vynecháš alebo sa zapojíš až od polky mesiaca, nič sa nedeje. Inktober nemá nijaké striktné pravidlá, dôležité je, ako sa u nás hovorí: zúčastniť sa. Odporúča sa kresliť atramentom, prípadne čiernymi perami, no môžeš pokojne robiť aj digitálne umenie, maľovať akvarelom alebo aj skladať origami či vytvárať koláže.

Rovnako sa nedbá ani na prísne dodržiavanie témy: ak v konkrétny deň nemáš chuť kresliť niečo na tému prsteň, nakreslíš si, čo chceš, hlavné je, že sa zúčastňuješ. Kreativite sa medze nekladú a dôležité je, že chceš zlepšiť svoje zručnosti.

Prečo by si sa mal zapojiť do Inktober výzvy?

Nemusíš byť umelec s troma vyštudovanými školami, ani niekto, kto sa tým živí. Možno si aj myslíš, že kresliť nevieš, no vždy si túžil kresliť. Táto výzva je naozaj pre každého. Začni už dnes a uvidíš, možno budeš na konci mesiaca sám zo seba prekvapený, aký pokrok si urobil.

Okrem toho, keď si na Instagrame followneš #inktober alebo #inktober2019 budeš mať zrazu veľmi inšpiratívny a motivujúci feed. Objavíš zaujímavých umelcov, ktorými sa môžeš nechať inšpirovať. Je inšpiratívne pozerať sa na to, ako rôzni umelci vnímajú jedno slovo všelijakými spôsobmi. Objavíš tak nielen nové spôsoby, ktoré nakopnú tvoju kreativitu, ale aj nových umelcov.

Mnohé iné Inktober výzvy

Ak máš pocit, že ti témy neulahodili, tak nájdeš na internete množstvo iných podobných výziev. Pre milovníkov mačiek je tu Catober, kde sa každý deň zverejňuje téma s rôznymi mačkami, ktoré si môžeš nakresliť. Rovnako sa kreslia aj jednorožce alebo sa háčkuje na rôzne témy. Ak máš pocit, že v rámci tvojej záľuby podobná výzva neexistuje, smelo ju vytvor!

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
6
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Slovák sa postaral o bizarnú autonehodu. Po havárii auto zamkol a z miesta činu ušiel

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME