Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 5.2.2023
sk
Agáta
cz
Dobromila

Instagram spustil novú funkciu Reels na zdieľanie videí, ktorou konkuruje obľúbenej aplikácii TikTok. Novinka umožňuje používateľom nahrať a upraviť 15-sekundové videá so zvukom, pričom budú môcť použiť aj rôzne vizuálne efekty. Príspevky môžu zdieľať na Instagrame v sekcii „Preskúmať“ a tiež v „Príbehoch“.

Instagram

V minulosti sa inšpirovali Snapchatom

Instagram a jeho materská spoločnosť Facebook v minulosti už viackrát úspešne napodobnili funkcie iných aplikácií. V roku 2016 napríklad zaviedli spomínané Príbehy, ktoré po 24 hodinách zmiznú, čo sa podobá aplikácii Snapchat.

Reels majú už aj Slováci

Reels je dostupný pre operačné systémy iOS a Android vo viac ako 50 krajinách, medzi ktoré patria napríklad USA, India, Brazília, Francúzsko, Nemecko, Veľká Británia, Japonsko, Austrália i Slovensko.

Americký technologický gigant Microsoft najnovšie potvrdil, že napreduje s rokovaniami o kúpe amerických operácií videoaplikácie TikTok, ktorú vlastní čínska firma ByteDance. Microsoft by chcel kúpiť služby TikToku v USA, ale aj Kanade, Austrálii a na Novom Zélande.

Instagram

Ako to funguje?

Po otvorení fotoaparátu (ako keď ideš pridať nový príbeh) nájdeš na spodku displeja položku Reels (po slovensky „filmové pásy“). Následne sa ti zobrazí niekoľko kreatívnych nástrojov, ktoré nájdu využitie v tvojej tvorbe.

• Zvuk – pridá hudbu, rovnako ako v stories
• Rýchlosť – spomalenie alebo zrýchlenie záberu
• Efekty – známe filtre a efekty
• Časovač – natáčanie sa spustí po uplynutí určitého času

Asi každému je jasné, že klip natočí po stlačení veľkého tlačidla v spodnej časti displeja. Jednotlivé časti príspevku môžeš vytvoriť všetky naraz alebo ho poskladať z klipov uložených v galérii.

„Filmové pásy“ sa riadia nastaveniami súkromia tvojho účtu – ak je súkromný, uvidia ich len tvoji sledovatelia, ak je verejný, je možné, že sa vďaka explore feedu dostanú k početnému publiku. Takisto ich môžeš poslať súkromnou správou alebo pridať do príbehu, kde zmiznú po 24 hodinách.

Zdroj: SITA / úprava redakcie


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť