Streda 26.1.2022
sk
Tamara
cz
Zora, Jitřenka

Instagram ti umožní finančne podporiť obľúbených tvorcov pomocou odznakov a predplatného

Instagram zavedie funkcie podobné tým z Twitchu, Patreonu či OnlyFans.


Mnohé sociálne siete hľadajú spôsoby, ako čo najlepšie motivovať špičkových tvorcov k činnosti. Peniaze sú vždy presvedčivým argumentom, a preto sa skloňujú aj v tomto prípade. Správcovia sociálnych sieťach sú však natoľko bystrí, že nebudú tvorcov platiť z vlastného vrecka – radšej budujú prostredie na to, aby si svojich favoritov zaplatila sama komunita.

Instagram sa nechal inšpirovať funkciami služieb Twitch, OnlyFans či Patreon a už čoskoro umožní používateľom podporiť obľúbené účty finančnými príspevkami. Slúžiť na to majú dva prostriedky: Badges (odznaky) a Subscriptions (predplatné). Väčšina poznatkov o týchto novinkách bola vydolovaná z testovacích verzií Instagramu, dát App Store a podobných zdrojov.

O Badges nájdeme informácie aj v oficiálnom centre pomoci Instagramu. Na základe opisu to vyzerá tak, že odznaky sa budú týkať iba živých videí. V ich priebehu si fanúšikovia budú môcť zakúpiť odznaky, ktoré budú viditeľné pri ich mene. Držitelia odznakov zároveň budú mať svoje komentáre a srdiečka zvýraznené a ich mená sa objavia v špeciálnom zozname, ktorý bude k dispozícii tvorcovi videa. Neznie to veľmi vzrušujúco.

Atraktívnejšie pôsobí funkcia predplatného, o ktorej však toho veľa nevieme. Fanúšikovia zrejme každý mesiac budú platiť sumu pohybujúcu sa v rozmedzí 0,99 – 4,99 €, ktorá im umožní stať sa členom fanklubu danej stránky. Účet získa možnosť pridávať stories, ktoré budú exkluzívne viditeľné len pre členov fanklubu.

V prípade Badges Instagram uvádza, že celá suma (tiež v rozmedzí 0,99 – 4,99 €) z ich nákupu poputuje priamo autorovi a Instagram si z nej nebude brať žiadny podiel. Dá sa predpokladať, že pri predplatnom to bude vyzerať rovnako.

Na základe veľkého množstva informácií, ktoré sú verejnosti dostupné, je dosť možné, že dve nové funkcie prídu už vo veľmi blízkej dobe. Instagram však má tendenciu nové funkcie pred globálnym spustením otestovať na niekoľkých globálnych trhoch. Existuje preto šanca, že kým napríklad v USA budú k dispozícii už zajtra, do Európy prídu až o dva mesiace.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

strhi

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť