Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 9.12.2023
sk
Izabela
cz
Vratislav

Instagram začal testovať predplatné, vďaka ktorému získaš exkluzívny obsah

Peniaze nepoputujú na účet Instagramu, ale priamo k tvorcom, ktorých sa rozhodneš podporiť.


Už pár rokov platí, že scéna internetových tvorcov obsahu sa sprofesionalizovala a najväčšie online celebrity považujú sociálne siete za prácu na plný úväzok. Prevádzkovatelia internetových platforiem preto hľadajú spôsoby, ako si udržať najznámejšie tváre, ktoré dokážu prilákať davy.

Instagram sa nechal inšpirovať funkciami služieb Twitch, OnlyFans či Patreon a už čoskoro umožní používateľom podporiť obľúbené účty finančnými príspevkami. V USA sa nová funkcia dostala do prvotnej fázy testovania v limitovanej mierke, informuje TechCrunch. Veľmi limitovanej. Je do nej totiž zapojených len 10 profilov.

Desať amerických osobností má možnosť prijímať od svojich fanúšikov finančnú podporu, za čo oni, naopak, dostávajú prístup k exkluzívnemu obsahu. Tým môžu byť napríklad živé videá alebo stories, ktoré bežný účet nevidí. Predplatitelia by mali tiež dostať odznak, vďaka ktorému budú ich komentáre zvýraznené pri príspevkoch podporovaného účtu.

Každý profil, ktorý chce svojim fanúšikom ponúknuť predplatné, si môže určiť sumu, ktorú si každý mesiac od ľudí vypýta. Ide o rozmedzie od 0,99 $ do 99,99 $, avšak suma nie je ľubovoľná a musí si vybrať jednu z ôsmich cenových úrovní: 0,99 $, 1,99 $, 2,99 $, 4,99 $, 9,99 $, 19,99 $, 49,99 $ alebo 99,99 $.

Ak by si si myslel, že niekto si tento obsah bude nahrávať a následne zverejňovať pre „neplatiaci plebs“, technicky mu v tom nič nebráni. Instagram neblokuje nahrávanie obrazu a vytváranie snímok. Zároveň ale ide o porušenie pravidiel služby, za čo v najhoršom prípade môžeš dostať ban.

Keďže ide o veľmi ranú fázu testovania, je viac než isté, že v rámci predplatného veľa nových funkcií pribudne, alebo tie existujúce budú pozmenené. Prvé správy o predplatnom na Instagrame sa objavili už v druhej polovici minulého roka, Instagram si teda naozaj dáva záležať na tom, aby pri jeho celoplošnom zavedení všetko fungovalo tak, ako má.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.