Sobota 28.5.2022
sk
Viliam
cz
Vilém, Viliam

Instagram začal testovať predplatné, vďaka ktorému získaš exkluzívny obsah

Peniaze nepoputujú na účet Instagramu, ale priamo k tvorcom, ktorých sa rozhodneš podporiť.


Už pár rokov platí, že scéna internetových tvorcov obsahu sa sprofesionalizovala a najväčšie online celebrity považujú sociálne siete za prácu na plný úväzok. Prevádzkovatelia internetových platforiem preto hľadajú spôsoby, ako si udržať najznámejšie tváre, ktoré dokážu prilákať davy.

Instagram sa nechal inšpirovať funkciami služieb Twitch, OnlyFans či Patreon a už čoskoro umožní používateľom podporiť obľúbené účty finančnými príspevkami. V USA sa nová funkcia dostala do prvotnej fázy testovania v limitovanej mierke, informuje TechCrunch. Veľmi limitovanej. Je do nej totiž zapojených len 10 profilov.

Desať amerických osobností má možnosť prijímať od svojich fanúšikov finančnú podporu, za čo oni, naopak, dostávajú prístup k exkluzívnemu obsahu. Tým môžu byť napríklad živé videá alebo stories, ktoré bežný účet nevidí. Predplatitelia by mali tiež dostať odznak, vďaka ktorému budú ich komentáre zvýraznené pri príspevkoch podporovaného účtu.

Každý profil, ktorý chce svojim fanúšikom ponúknuť predplatné, si môže určiť sumu, ktorú si každý mesiac od ľudí vypýta. Ide o rozmedzie od 0,99 $ do 99,99 $, avšak suma nie je ľubovoľná a musí si vybrať jednu z ôsmich cenových úrovní: 0,99 $, 1,99 $, 2,99 $, 4,99 $, 9,99 $, 19,99 $, 49,99 $ alebo 99,99 $.

Ak by si si myslel, že niekto si tento obsah bude nahrávať a následne zverejňovať pre „neplatiaci plebs“, technicky mu v tom nič nebráni. Instagram neblokuje nahrávanie obrazu a vytváranie snímok. Zároveň ale ide o porušenie pravidiel služby, za čo v najhoršom prípade môžeš dostať ban.

Keďže ide o veľmi ranú fázu testovania, je viac než isté, že v rámci predplatného veľa nových funkcií pribudne, alebo tie existujúce budú pozmenené. Prvé správy o predplatnom na Instagrame sa objavili už v druhej polovici minulého roka, Instagram si teda naozaj dáva záležať na tom, aby pri jeho celoplošnom zavedení všetko fungovalo tak, ako má.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

strhi

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť