Instagram zavádza počiatočné opatrenia, ktoré majú pomôcť v boji proti kyberšikane

Umelá inteligencia pri zaznamenaní potenciálne nevhodného komentára núti autora ešte raz sa zamyslieť.

Zdroj: Pixabay

Instagram predstavil prvý z pripravovanej série nástrojov, ktoré by mali pomôcť bojovať proti šikane na platforme. Ten pri zaznamenaní potenciálne nevhodného komentára núti autora ešte raz sa zamyslieť, či si je istý, že ho chce zverejniť.

K tomuto nástroju by mala čoskoro pribudnúť aj možnosť, vďaka ktorej by mohli obete kyberšikany obmedziť interakcie s používateľmi, ktorí ich obťažujú. Informuje o tom spravodajský portál BBC s odvolaním sa na blog šéfa Instagramu Adama Mosseriho.

Instagram sa v poslednom čase ocitá pod čoraz väčším tlakom riešiť problém so šikanou medzi používateľmi. Príčinou sú aj mnohé medializované prípady, akým bola napríklad samovražda britskej tínedžerky Molly Russell. Dievčina si vzala život v roku 2017 ako 14-ročná a na jej instagramovom účte následne našli znepokojivý obsah. Táto skutočnosť viedla otca školáčky k obvineniu platformy. Tá údajne dopomohla k jej smrti.

Christian Wiediger / Unsplash (https://unsplash.com/photos/ZYLmudR28SA)

Mosseri v spomínanom blogu priznáva, že firma by v tejto oblasti mohla robiť viac. „Môžeme robiť viac, aby sme zabránili šikane na Instagrame a môžeme robiť viac, aby sme pomohli obetiam šikany postaviť sa tyranom,“ napísal. Nástroje, ktoré podľa jeho slov predstavujú len dva kroky na veľmi dlhej ceste, vychádzajú z chápania, ako sa ľudia navzájom šikanujú a ako reagujú na šikanu na Instagrame.

Platforma používa umelú inteligenciu, ktorá rozozná potenciálne nevhodný text. V príklade, ktorý Mosseri uvádza, používateľ napíše do komentára „si taká škaredá a hlúpa“ a následne sa objaví text s otázkou „Ste si istý, že toto chcete zverejniť? Zistite viac“. Ak sa používateľ rozhodne, že sa chce dozvedieť viac, objaví sa oznam: „Prosíme ľudí, aby si rozmysleli komentáre, ktoré sa zdajú podobné tým, aké už niekto v minulosti nahlásil“.

Používateľ to môže ignorovať a komentár aj napriek upozorneniu zverejniť. Instagram však tvrdí, že počas testovania sa im potvrdilo, že niektorí si svoje slová rozmysleli, keď dostali možnosť zamyslieť sa na nimi. Nástroj zatiaľ sprístupňujú pre anglicky hovoriacich používateľov. V budúcnosti by ho chceli zaviesť celosvetovo, vyjadril sa Instagram pre BBC.

Pexels (https://www.pexels.com/photo/blur-display-electronics-hand-174938/)

Zdroj: SITA

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Žena po rokoch našla svojho strateného muža vďaka videu na TikTok

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME