Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 22.12.2024
sk
Adela
cz
Šimon
, Simon, Simeon

Na Instagrame sa dá nájsť okrem fotiek jedál, modeliek a cestovateľov aj hodnotný obsah. Čoraz častejšie sa nájdu aj medzi influencermi takí, ktorí sa snažia naozaj niečo hodnotné odovzdávať svojim followerom. Či už sú to ľudia, ktorí sa venujú zdravej výžive, histórii alebo vede. Zozbierali sme profily, ktoré nájdeš na Instagrame, a rozhodne by si im mal dať svoj follow.

@dejepisinak

Instagramový profil patrí Sandre, ktorá je predovšetkým známa svojím youtube kanálom Dejepis inak. Okrem neho však nájdeš veľa zaujímavých informácií aj na jej Instagrame. V stories má spracovaných hneď niekoľko tém, ktoré možno konečne pochopíš, a to aj vďaka sympatickej Sandre. Niektorí z nás ľutujú, že takéto veci neexistovali, keď sme my chodili do školy a drvili sa dejepis.

View this post on Instagram

30.výročie Nežnej revolúcie sa pomaly ale isto blíži priatelia ? Ako tak predpripravujem videjká na november, stále intenzívnejšie sa zaoberám myšlienkou slobody ? Čo pre mňa znamená a čo všetko by som NEMOHLA dnes robiť, keby k novembru '89 nedošlo. Môj otec mal kulacký pôvod, odmietol vstúpiť do strany, dedo taktiež nikdy nebol straníkom. Asi by som to mala dnes ťažké. Asi by som bola automaticky zakádrovaná kvôli svojmu pôvodu a na vysokú školu by som mohla zabudnúť. A čo moje videá? Nápady na ne by som si mohla akurát tak písať do poznámkového bloku a schovávať ich niekam do šuflíčku. Do dobre ukrytého šuflíčku. Moja individuálna tvorivosť by bola pre režim veľkým problémom. A rovnako aj môj kritický hlas. Ako tak nad tým rozmýšľam, tak by som asi ani nechcela byť učiteľkou a nejako by som to v sebe zabila. Učiť v silne ideologizovanom školstve a znásilňovať históriu ako sa vládnej moci hodí, hovoriť polopravdy alebo dokonca nemôcť rozprávať o niektorých témach vôbec… Keď sa štrngalo kľúčami, môj otec bol práve na vojne a mama robila kaderníčku v Royko Pasáži na Obchodnej. Po práci išla štrngať na SNP. Raz mi spomenula, že sa veľmi bála, že na nich zavolajú silové zložky, ba dokonca, že by proti ním povolali aj môjho tatka. Viete si to predstaviť? Až sa mi tisnú slzy do očí, keď si predstavím tento scenár… A čo vy, čo by ste zaručene NEMOHLI keby nebolo novembra '89? ??❤?? #neznarevolucia #sametovarevoluce #sloboda #november89 #1989 #30rokovslobody

A post shared by Dejepis Inak (@dejepisinak) on

@neo_kritika

Tento instagramový profil je ešte celkom čerstvý, no oplatí sa ho sledovať. Jeho autori ti vo svojich príspevkoch približujú rôzne témy a odporúčajú aj zaujímavé knihy. Zaoberajú sa rôznymi alternatívnymi témami, no nie je to nejaký nasilu „motivačný blábol“. Pri každej téme v skratke vysvetlia, čomu sa daná oblasť venuje, a odporučia tiež zdroje, kde sa dá o téme viac naštudovať.

View this post on Instagram

Došli mi nápady. Neviem čo s tým. Sú vám povedomé tieto slová ? Myslím, že veľa z nás už zažilo takýto stav. Je to stav kedy chcete niečo vytvoriť. Niečo čo tu ešte nebolo a aby to bolo čo najviac originálne. Tento stav poznajú najmä všetci umelci. Maliari,hudobníci,spisovatelia, ale aj veľa iných povolaní ako programátori,grafici alebo inovátori. Presne o tom je tento príspevok umenie ako myslieť kreatívne. Niektorí tvrdia, že sa s kreatívnym myslením rovno narodíme. Náš názor, ale je, že kreativita sa dá získať každodenným snažením robiť veci inak. Dá sa to naučiť. Prečo je dôležité myslieť kreatívne ? Veľa významných osôb našej histórie vďaka kreativite vymysleli veci, ktoré zmenili chod sveta. Ako napríklad náhodný objav penicilínu Alexandra Fleminga. Netvrdíme však, že jedine vďaka kreativite sa to podarilo. Rovnako dôležité sú hlboké znalosti a absolútne pochopenie v danom odbore. Giovanni Corazza vo svojom TedTalku hovorí o tom ako sa dostať zo svojej "krabice" a generovať lepšie nápady.Podobne existuje veľa materiálu o tom ako zlepšiť vašu kreativitu. Samozrejme pridávame aj odkazy na také videá. Budte čo najviac kreatívny. Nikdy neviete či z úplne spolu nesúvisiacich vecí vznikne niečo nové. Ďakujeme za každé zdieľanie a podporu ?? Videá a priame odkazy nájdete na našom FB! ? #novinky #myslenie #neokritika #realita #logic #inspiracia #slovakia #motivace #motivacia #relax #studenti #vzdelanie #joga #dychanie #život #pribeh #pribehy #stastie #laska #projekt #ludia #praca #napady #knihy #originality #kreativita

A post shared by Myšlienky hodné zdieľania (@neo_kritika) on

@dvtv

Tento instagramový profil patrí internetovej televízii DVTV (Daniely Drtinovej a Martina Veselovského). V rámci tejto televízie robia rôzne rozhovory so známymi ľuďmi a odborníkmi.

Sú naozaj šikovní a všetci traja moderátori vedia výborne viesť rozhovory tak, že si z nich zakaždým niečo odnesieš. Na svojom Instagrame zvyknú zdieľať niektoré z videí a tiež zvyknú robiť aj livestream, kde fanúšikom odpovedajú na otázky.

@fitclan

Ak chceš ostať fit a žiť zdravo, tak tento profil ti v tom veľmi pomôže. V postoch informuje o rôznych mýtoch a faktoch, ktoré sa ti budú určite hodiť. Príspevky sú nielen o cvičení, ale aj o zdravej strave. Je ich tu naozaj veľa užitočných. Tento Instagram skrátka predstavuje výbornú dávku motivácie, faktov a zaujímavých informácií.

View this post on Instagram

?Tá vľavo považovaná za hriech a zlo. Tá vpravo považovaná za "fitness" zdravý snack. Veľa ľudí možno ani nevie, že tmavá/horká čokoláda môže mať viac kalórií. ⁠ •⁠ Vo fitness svete sa považuje tá vpravo za zdravšiu a s tým nemáme žiadny problém. Obsahuje menej cukru, viac vlákniny a z hľadiska živín je na tom lepšie a pravdepodobne je ťažšie prejesť sa z nej. Pointou tohto príspevku je ale ukázať niektorým, ktorí to možno netušia, že aj snackovanie "zdravej" čokolády by sme si mali kaloricky uvedomovať.⁠ •⁠ Paradox je, že ak si niekto dá trošku bielej/mliečnej čokolády, berie to ako zlyhanie a rovno ju zožerie celú. Ak si dá niekto rovnaké množstvo tej "zdravej", po psychickej stránke sa nič nedeje. Zaujímavé, však? Ale povedzme si úprimne, nejaký badateľný rozdiel tu z hľadiska toho, čo sa stane v našom tele, nie je. Museli by sme čokoládu jesť na stovky gramov denne, a to už sa dostávame k absurdnému scenáru.⁠ •⁠ Takže áno. Tmavá čokoláda bude o čosi viac nutrične hodnotná. Ale reálny rozdiel? Takmer nulový a po kalorickej stránke na tom môže byť ešte o trošku horšie. Tým ale nenaznačujeme, že vysokopercentná čokoláda je zlá alebo to, že odteraz si máš kupovať mliečnu ?⁠ __ #cokolada #potraviny #nakup #bielacokolada #fitnessslovakia #mliecnacokolada #priberanie #chudnutie #billask #lidlsk #tescosk #jedlo #ziviny #fitclanfakt #czechfitnesspeople #inspiracia #kulturistika #kakao #horkacokolada

A post shared by fitclan (@fitclan) on

@beautifulbratislava

Ak si jeden z nadšencov nevšednej architektúry a máš rád objavovanie nových miest, tak tento instagramový profil sa ti bude jednoznačne páčiť. Jeho majiteľ zvykne v stories brať ľudí na miesta, ktoré by si inak v Bratislave nemal možnosť vidieť.

Okrem takých, ktoré nie sú sprístupnené, ukazuje aj tie, na ktoré sa dostane ktokoľvek. Nájdeš tu teda tipy na skvelé výlety. Je to jednoducho profil, ktorý ti ukáže, že aj tá Bratislava vie byť pekná.

@ciernediery

V prípade, že si fanúšikom architektúry, industriálnych stavieb a zaujímavých miest a tento profil nepoznáš, rozhodne by si im mal hneď hodiť follow. Čierne diery sú zoskupenie, ktoré mapuje zabudnuté miesta Slovenska. Niekedy sú to staré továrne a inokedy zas napríklad kúpele či kaštiele. Okrem informácií o týchto zaujímavých miestach u nich nájdeš zároveň aj fajn tipy na výlety.

View this post on Instagram

? Telgártska slučka – železničný unikát v objatí lesa. Na jednej strane sú Nízke Tatry, na druhej Muránska planina, meandre Hrona a do toho úžasné technické dielo. Najkrajšiu atmosféru má práve takto na jeseň, keď je hmlisto a sychravo. Vychutnali sme si ju, keď nám dron uviazol na špici smreku a museli sme sa poň vyštverať po konároch. Hovorí sa tomu človek v objatí prírody! Železničnú trať naplánovali v roku 1920 s cieľom uľahčiť spojenie Česka s východom Slovenska. Začali o 10 rokov neskôr s najťažším úsekom, pri Telgárte. Železnicu staval v čase hospodárskej krízy doslova celý región, najviac až 10.000 mužov a žien. Ako si poradili s veľkým prevýšením v teréne? Skúsime vám to opísať. V smere od Dobšinskej ľadovej jaskyne vlak najprv klesá po Telgártskom viadukte, robí takmer polkruh v smere hodinových ručičiek, vchádza do tunela, kde sa otáča o ďalšiu štvrtinu kruhu, a vychádza o takmer 30 metrov nižšie opäť pri Telgártskom viadukte na zastávke Telgárt penzión. Dajte si to niekedy celé vlakom, je to zážitok. Najfotogenickejší je Chmarošský viadukt, ale to už hádam ani netreba hovoriť. . . . #ciernediery #telgart #telgartskaslucka #chmarosskyviadukt #viadukt #horehronie #nizketatry #muranskaplanina #kralovahola #dnescestujem #slovensko #slovakia #slovakadventures #cestovanie #exploreslovakia #slovakiatravel #beautifulslovakia #praveslovenske #takeslovenske #urbexslovakia #turistikanaslovensku #slovakwild #slovaknature #slovakarchitecture #slovakphotographer #slovakdesign #slovakphoto #vlak #vlaky #zeleznice

A post shared by Čierne diery (@ciernediery) on


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.