Instagramové profily, vďaka ktorým budeš mať prehľad vo všetkých kauzách

Vďaka nim ostaneš pri scrollovaní Instagramom stále v obraze.

Zdroj: Erik Lucatero, Unsplash

V dnešnej dobe je naozaj jednoduché dostať sa k hodnotným informáciám. Okrem obrovského množstva informácií a inšpiratívnych videí, ktoré nájdeš na youtube, je po novom skvelým nástrojom s množstvom dobrého obsahu aj Instagram.

Táto platforma už dávno nie je len o fotkách, jedle, oblečení a selfies. Nájdu sa tu aj profily ľudí, ktorí ti majú čo povedať, a je skvelé, že sa o to neboja podeliť. Pozri si instagramové profily zo Slovenska, ktorým by si rozhodne mal dať follow.

@zuzanahanzelova

Zuzana Kovačič Hanzelová je novinárka z denníka Sme, milovníčka langošov a v neposlednom rade veľmi inteligentná a sympatická žena. Na svojich stories ťa poinformuje o svojej práci, tiež ti dá možnosť opýtať sa otázku niektorého z jej hostí v diskusnej relácii, ktorú moderuje.

Každý deň zvykne vybrať top 3 udalosti, ktoré sa v rámci diania na Slovensku odohrali. Stačí ti sledovať jej stories a budeš hneď viac v obraze.

View this post on Instagram

Je vás tu 30 000! 🙏🙏🙏 Keď som začínala s instagramom, prvý rok som nemala ani tisíc followerov. Postupne mi to pomaličky stúpalo a 10k sa mi zdalo fakt v nedohľadne. Trvalo to asi dva roky, kým som tam kde dnes a namiesto spoluprác a sponzoringu tu mám super komunitu všetkých vás 👩🏻‍🦰👨🏼‍🦱👵🏼👨🏾‍⚕️👩🏽‍💼👨🏻‍💼🧕🏽, ktorí píšete postrehy, dobré otázky pre hostí, instantný feedback na moju prácu a super nápady. Je to tu taká milá láskavá bublina a ja už som takmer úplne odišla z Facebooku, kde to začína byť už neznesiteľná žumpa. Ďakujem, že ste tu so mnou, že so mnou varíte, schôdzujete v parlamente, podcastujete, žijete, venčíte. A ako som sľúbila, do budúceho piatku vyberiem troch z vás, dohodneme termín, a dáme si pivo/kofolu/langoš alebo všetky tri naraz 😂. Podmienka nebude nič, len napíšte do komentu niečo pekné 🙂. Len tak. O hocičom, o hocikom. Ste superskí ❤️ #30000 #reporterslife #zkh #instalover #instagramer #instalove

A post shared by Zuzana Kovacic Hanzelova (@zuzanahanzelova) on

@michal__kovacic

Manžel Zuzany Kovačič Hanzelovej sa rovnako ako ona pohybuje v spravodajstve. Moderuje diskusnú reláciu Na telo a Fair Play. Na svojom Instagrame zvykne informovať nielen o nasledujúcich hosťoch týchto relácií. Prostredníctvom stories zvykne dopovedať zaujímavé otázky týkajúce sa spoločenského a politického diania.

@adamvalcek

Adam je novinár z denníka Sme, ktorý sa na svojom Instagrame delí o zaujímavé pozadie z jeho práce. Inšpiratívne nielen pre niekoho, kto sa túži stať novinárom. Robí aj súťaže o knižky a okrem toho vytvára prehľadné stories, kde vysvetľuje rôzne kauzy tak, aby ich pochopil naozaj každý. Mal sériu stories napríklad o kauze Gorila, zmenkách alebo o internetovej bezpečnosti.

View this post on Instagram

🎧 ⚖️ Prišlo mi sem do 20 správ k online zvukovému prenosu z procesu proti obž. Kočnerovi a Ruskovi, ktorý bol na sme.sk. Bola to tímová práca @denniksme a toto sú moji kolegovia, s ktorými sme to riešili. Vľavo stojí videoreportérka @katarinakozinka, ktorá obsluhovala zvuk a jeho odosielanie z pojednávacej miestnosti a popri tom nahrávala video, keď to bolo možné. Vpravo je @somtomasrybar, ktorý bol v redakcii, riešil s nami technické ťažkosti a dopredu s nami plánoval a vyskúšal vybavenie. Na druhej fotke je vedúci multimediálneho tímu SME @jozko_matej, bez ktorého podpory by prenos nevznikol. . . 👉 O zvukovom prenose sme sa v redakcii rozprávali dlho, ale oficiálnu žiadosť sme podali 2. sep., týždeň pred procesom. Nevedeli sme, či ho dostaneme, pretože ide o vôbec prvý zvukový prenos v novodobej histórii. Milo ma prekvapilo, keď som v stredu otvoril poštu a bol tam súhlas. Všetká technika, ktorú vidíte na stole, bola s nami v Justičnom paláci. Musím ešte spomenúť naše IT odd., ktoré v priebehu 24 hodín obstaralo powerbanky Dell k notebooku. Bez nich by sme prenos nezvládli. Ešte v piatok sme to všetko skúšali, ale aj tak sme boli nervózni, či to dáme. . 👉 Základná technika bola smerový mikrofón @sennheiser, mobilný „nahrávač“ @zoomsoundlab H6 a Dell s OBS Studiom na streamovanie. Zvyšok sú powerbanky, káble, technika k videu atď. . . 👉 Pretože išlo vôbec prvý zvukový prenos z trestného procesu, nepochybujem, že o ňom budeme s kolegami aj z iných médií ďalej debatovať a vyvolá aj reakciu odbornej právnickej verejnosti, ale nepochybujem ani o tom, že bolo správne urobiť to (v zákone je to 14 rokov, len to nikto nevyužil). Vo svete nie sú výnimočné zvukové alebo zvukovo-obrazové prenosy zo súdov (napr. v USA, Súdny dvor EÚ) a prispievajú k transparentnosti justície a zvyšujú záujem ľudí o justičné pravidlá, priebeh pojednávaní a podobne. #journalist #journalistlife #journalistatwork #kocner #court #justice #crime #press #soundstream

A post shared by Adam Valček (@adamvalcek) on

@todovamonika

Ak neviete, kto je Monika Tódová, tak je čas napraviť to. Je novinárka pre DenníkN a jej charakteristickou črtou je, že sa nebojí pýtať politikov, aj keď pred ňou zatvárajú dvere. Na svojom Instagrame ti približuje viaceré kauzy zo slovenského prostredia.

Naposledy si si mohol u nej na stories prečítať úryvky z konverzácií z Kočnerovej Threemy. A okrem toho je Monika aj správne ľudská a vtipná, takže to nie ja žiadna nuda.

Profily spravodajských portálov a novín

Mnohé spravodajské portály a noviny majú vytvorené svoje profily na Instagrame. Niekedy ti vedia poslúžiť ako výborný zdroj informácií. Prostredníctvom stories a postov informujú nielen o dianí v ich redakciách, ale aj o dôležitých správach počas dňa.

Napríklad @aktuality_sk informujú o svojich najnovších článkoch. Denník Sme má dokonca viacero profilov, na hlavnom @denniksme nájdeš aktuálne informácie, odkazy na články a v postoch aj super ilustrácie od @hej_ty_sk.

Vo výberoch stories nájdeš aj kauzu Kočner, ktorá je prostredníctvom stories detailne vysvetlená a stále aktualizovaná. Nie každý má predplatné všetkých možných denníkov. Aj preto sa ti oplatí sledovať na Instagrame @dennikn, lebo vďaka ich stories máš prehľad vo všetkých kauzách, ktoré vedia byť naozaj ťažké na pochopenie.

View this post on Instagram

Zdroj: Hej,ty! – Györe (@hej_ty_sk)

A post shared by Denník SME (@denniksme) on

Ak máš tip na ďalšie inšpiratívne a zaujímavé profily na Instagrame, podeľ sa o ne s nami v komentároch. 🙂

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
4
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Muž, ktorý pri plávaní v mori stratil obrúčku, sa dočkal „zázraku“

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME