Instagramové účty plné užitočných rád nielen o psychickom zdraví

Na Instagrame sa dajú nájsť aj užitočné veci.

Zdroj: Shutterstock.com

Psychické zdravie je veľmi dôležité a mali by sme sa oň starať naozaj všetci. Je dôležité udržiavať v živote zdravý balans a tak, ako sa staráš o svoje telo, mal by si sa starať aj o svoju dušu. Internet je momentálne plný rôznych článkov a rád, ktoré pochádzajú od psychológov či terapeutov. A naozaj, hodia sa aj človeku, ktorý nemusí byť nevyhnutne nejak psychicky chorý.

Ak ti preto záleží na svojom ja, tak by si rozhodne mal hodiť “follow“ týmto účtom na instagrame. Nájdeš na nich totiž veľmi pekne spracované rôzne rady, ktoré sa týkajú psychického zdravia, zdravého vzťahu samého k sebe či medziľudských vzťahov.

@womanupsk

Ako prvý ti odporúčame slovenský profil, ktorý je určený hlavne ženám, no pokojne sa tu môže inšpirovať aj muž. Nájdeš tu pekné ilustrácie, poriadnu dávku inšpirácie, a tiež rôzne zaujímavé rady spojené s psychickým zdravím. Nejde však len o obyčajný instagramový profil, usporadúvajú aj rôzne prednášky a workshopy. Môžeš sa prihlásiť aj na ich newsletter.

@psychologie.cz

Instagramový účet patrí k portálu psychologie.cz, kde nájdeš množstvo veľmi zaujímavých odborných článkov k rôznym témam z psychológie. Na instagrame nájdeš mnoho rôznych úryvkov z článkov, ktoré často odkazujú práve na web, kde blogy nájdeš.

View this post on Instagram

https://psychologie.cz/stesti-jako-povinnost/

A post shared by Psychologie.cz (@psychologie.cz) on

@psych_today

Mentálne zdravie si budujeme celý život. Mali by sme mať zdravé hranice, vedieť prečo máme niekedy úzkosť, či mať schopnosť pomenovať svoje emócie. Na takéto veci nepotrebujeme zväčša terapeuta či psychológa, stačí nám o tom veľa čítať a doslova učiť sa za jazdy. Práve s takýmito vecami ti môže pomôcť aj tento instagramový profil, na ktorom nájdeš mnoho užitočných rád podobného typu.

View this post on Instagram

Traumatic experiences can come in many forms and cause a variety of responses. "After a trauma it can feel like we have 99 problems—I'm scared, I can't sleep, I'm on edge, I'm angry, etc.," writes PT contributor and psychologist Seth J. Gillihan, Ph.D. "Recognizing that all of these problems are tied to the trauma can make them feel more manageable: 'Maybe what I'm experiencing is one problem with many faces.'" Gillihan breaks down some of the common reactions that people have to trauma—click our bio link to read more detail about each. To find a mental health professional near you who can help with post-traumatic symptoms, visit psychologytoday.com/therapists. #psychology #mentalhealth #wellness #trauma #PTSD #traumarecovery #pain #healing

A post shared by Psychology Today (@psych_today) on

@thefabstory

Tento profil síce patrí k aplikácii, no môžeš ho pokojne sledovať aj bez aplikácie. Nájdeš tu veľmi pekne ilustrované rôzne zaujímavé rady týkajúce sa zdravého vzťahu k samému sebe, ale aj k iným ľuďom. Okrem toho tu sú aj rôzne tipy, ako sa udržiavať fit, a podobné, užitočné veci.

@thepersonalgrowth.project

Tento instagram vznikol, aby zvyšoval povedomie o emocionálnom týraní a toxických vzťahoch. V príspevkoch nájdeš niekoľko užitočných rád ohľadne vzťahov, ktoré ti môžu otvoriť oči. Bývajú tu opísané rôzne formy emocionálneho týrania, ktorých si často nemusíme byť vedomí a takouto jednoduchou formou ich máš možnosť rozpoznať.

@what.is.mental.illness

Nájdeš tu veľmi jednoducho ilustrované rôzne zaujímavé fakty o psychických chorobách, ale aj rôzne rady, ktoré sa ti môžu hodiť do života. O tom, ako zvládať úzkosť, stres, čím všetkým dokážeš zlepšiť svoje sebavedomie alebo nájsť cestu k sebaláske.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Perfektne vycvičený policajný psík si podmanil srdcia dvoch miliónov fanúšikov

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME