Instagramový profil zbiera fotky záchodov českých a slovenských kaviarní

„Keď má kaviareň s výbornou kávou na záchode špinavú žltú kefu, tak za to nemôžu ľudia.“

Zdroj: Instagram @podla_zachoda

Instagram a celkovo internet sú miesta, kde nájdeš naozaj všetko, a keď si už myslíš, že ťa nič neprekvapí, tak sa niečo nájde. Tento instagramový profil sa na prvý pohľad javí ako ďalší z tých, ktoré vznikli z recesie a pre zábavu a nemajú žiadnu ďalšiu funkciu. Budeš sa však čudovať, ale za fotkami záchodov na tomto profile sa skrýva naozaj niečo viac.

Instagramový profil s fotkami záchodov

Profil @podla_zachoda sa, prekvapivo, prezentuje fotkami záchodov. A nie len tak hocijakých, ale záchodov kaviarní z Česka a Slovenska. Ako sa aj v samotnom popise profilu píše: „Mojím heslom kaviarenského povaľača je, že kvalitu podniku spoznáš podľa toalety a tento profil skúša túto hypotézu potvrdiť.“

Raz sa čas sa na profile objaví aj nejaká fotka podniku, jedla či kávičky, no najčastejšie tu uvidíš práve záchody. Nejde však len bohapusté fotenie záchodov v kaviarňach. Každý jeden príspevok je doplnený aj o ďalšie fotky a v popise pod fotografiou nájdeš vždy recenziu konkrétneho podniku, nielen záchoda.

View this post on Instagram

pauseteria . zvonku nenápadná kaviarnička v úplnom srdci prahy, s nádherným svetlým priestorným minimalistickým interiérom, designom a skvelou ponukov jedla, nápojov a hlavne kávy. mala som skvelé cold batch brew od @nordbeans 🤍 pre mňa jediným sklamaním boli záchody, ktoré sú pravdepodobne spoločné a vedľašou reštauráciou/hospodou, čiže nekorešpondovali s designom a atmosférou celej kaviarne, čo je podľa mňa veľká škoda a pre mňa dosť mínu. čistota sa však musí nechať. . záchody: 4z5 hudba: nevšimla som si žiadnu, ale nič ma tam neiritovalo, takže 1🤦🏻‍♀️😅 cena/kvalita: 1 obsluha: 1 nápoj: 1 priestor: 1 #9z10 #pauseteria #podlazachoda

A post shared by 🚽 (@podla_zachoda) on

Prečo tento profil vôbec vznikol?

Boli sme zvedaví, čo autorku profilu viedlo k tomu, aby vznikol takýto Instagram a takto nám to objasnila: „Kedysi som zvykla fotiť záchody vo všetkých reštauráciách a kaviarňach, kam som chodila, len tak pre môj záujem a pre radosť. Asi pred pol rokom som to spomenula v jednej kaviarni kamarátke a tá ma presvedčila, nech si tento profil založím, že je to dobrý koncept.“

Ak by ťa zaujímalo, prečo sa rozhodla na Instagram pridávať práve záchody, a nie fotky kávičiek či jedál, tak je to aj preto lebo „záchody v podnikoch vnímam ako dôležitú súčasť celého konceptu a mám rada, keď záchody zapadajú do designu a duchu podniku a nie je to len obyčajný špinavý priestor, ktorý nemá čo ponúknuť. A hlavne naozaj nemám rada, ak idem v podniku na záchod a ten je celý špinavý, ošumelý a rozpadnutý a absolútne “nie je súčasťou” podniku,“ napísala nám autorka instagramového profilu.

Ako to vnímajú samotné podniky?

Podniky musia byť pripravené na to, že ľudia o nich hovoria na sociálnych sieťach a nie vždy to môže byť iba v pozitívnom smere. Zaujímalo nás preto, aké reakcie sa dostávajú na tieto nevšedné recenzie. „Čo sa týka reakcií podnikov, sú rôzne, väčšinou môj príspevok lajknú a instastorky prezdieľajú. 

Mala som aj odozvu na negatívnejšiu recenziu, že za špinavé záchody môžu ľudia, s čím do istej miery súhlasím, ale ja hodnotím záchody ako celok – vybavenie, čistotu, aj také veci ako záchodovú kefu. A keď má kaviareň s výbornou kávou na záchode špinavú žltú kefu, tak za to nemôžu ľudia. A kefa na záchod stojí pár eur, čiže aj o tom to je,“ prezradila pre EMEFKA autorka profilu.

(Fotografia sa nevzťahuje k spomínanému podniku.)

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
7
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
5
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
18
Haha
Woow Woow
11
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Najdrahší obed v jej živote. Žena dostala počas jedenia v parku pokutu za kŕmenie holubov


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME