Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 30.9.2023
sk
Jarolím
cz
Jeroným
, Jeronym, Jarolím

Internet pobúril desivý návrh dvojpodlažných lietadiel nízkorozpočtových aerolínií

Kto má klaustrofóbiu, nech ide radšej peši.


Lietanie je všetko, len nie pohodlné. Pokiaľ necestuješ prvou triedou, kolená máš vrazené až v bruchu, operadlo okupuje tvoj spolusediaci a zozadu ti do sedadla kope decko, ktoré túto činnosť očividne považuje za vrchol kultúrneho vyžitia. Ale ber to pozitívne – aspoň ti nikto nesedí na hlave.

Ako informuje portál Unilad, to sa môže už čoskoro zmeniť. Alejandro Núñez Vicente nedávno predstavil svetu svoj návrh nového dizajnu dvojpodlažných lietadiel, ktoré by mali pasažierom ekonomickej triedy poskytnúť podstatne väčší komfort ako tie aktuálne. Podľa reakcií ľudí na internete sa mu však podaril presný opak.

Geniálny nápad alebo nočná mora klaustrofobikov?

„Keby ste sa ma opýtali predtým, povedal by som, že to je len vysokoškolský projekt,“ vyjadril sa 21-ročný dizajnér pre CNN. „No teraz? Po všetkej tej tvrdej drine a snahe celého tímu to vnímam skôr ako realitu. Všetci to vidíme ako budúcnosť cestovania v ekonomickej triede,“ dodal. Keď však dizajn začal cirkulovať sociálnymi sieťami, navzdory jeho nadšeniu ho široká verejnosť neprijala práve vrelo.

„Neviem si predstaviť, ako by spodné sedadlá mohli spĺňať bezpečnostné požiadavky,“ vyjadril sa jeden z používateľov na Reddite. „Úprimne, mám pocit, že spodné ani vrchné sedadlá nie sú práve bezpečné,“ dodal zase ďalší. „Na vrchné sedadlá sa dá dostať len pomocou dvoch schodíkov. Keď vezmeme do úvahy, že v prípade pohotovosti treba celé lietadlo evakuovať za 90 sekúnd, nevyzerá to veľmi dobre.“

Hoci Vincente tvrdí, že projekt má v prvom rade uľahčiť život pasažierom, mnohí sú skeptickí. Predsa len, na prvý a pravdepodobne ani na žiadny ďalší pohľad toto riešenie nevyzerá práve pohodlne a čím dlhšie nad tým premýšľa, tým viac si je človek istý, že je to len ďalší z xy pokusov aerolínií, ako ušetriť peniaze.

Shutterstock

„Vedeli ste, že môžete do lietadla narvať podstatne viac ľudí, keď ich vopred rozmixujete a potom ich len nalejete dovnútra?“ celé to zaklincoval komentár, ktorý pravdepodobne hovorí za nás všetkých. A čo si o tomto návrhu myslíš ty? Cestoval by si lietadlom, ak by si mal rovno v ksichte zadok druhého pasažiera, alebo by si dal radšej prednosť inej forme dopravy?


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.