Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 25.3.2023
sk
Marián
cz
Marián
, Marian, Marius

Asi málokomu unikli správy o veľkom proteste, ktorý sa v sobotu 17.10. odohral v Bratislave aj napriek zákazu zhromažďovania. Organizátori tvrdia, že prišli vyjadriť svoj nesúhlas s vládou Igora Matoviča a epidemiologickými nariadeniami, ktoré vraj ľudí príliš obmedzujú, uvádzajú Aktuality.

Skutočnosť bola taká, že ulice Bratislavy sa premenili na bojovú zónu, aká vzniká v súvislosti s rizikovými futbalovými zápasmi. O prístupe vlády sa určite dá diskutovať a je na mieste kritizovať niektoré jej kroky. Takto ale diskusia a kritika nevyzerá:

Ultras, ale aj ĽSNS

Jadro protestujúcich tvorili členovia zoskupenia Ultras Slovan a podporovatelia strany ĽSNS, ktorí týmto spôsobom chceli aj „zapáliť symbolickú sviečku umierajúcemu slovenskému športu.“ Táto sviečka zanikla v mori vulgarizmov, delobuchov, svetlíc a dlažobných kociek, ktoré lietali vzduchom.

V nahnevanom dave sa objavilo niekoľko zaujímavých postavičiek:

Nízkorozpočtová Harley Quinn

Boxeristické eso

Zlatý hod

Dva roztomilé dôkazíky toho, že tu dobre nebude ani v budúcnosti

Medzi protestujúcimi by sa určite našlo za hrsť slušných ľudí, ktorí prišli o živobytie a zúfalstvo ich vyhnalo do ulíc. Avšak podujatie, ktorého najpočetnejším osadenstvom sú primitívne vystrájajúci futbaloví chuligáni, je vopred odsúdené na neúspech. Šanca na dialóg poklesla s príchodom prvých bojovo naladených ultras pred Hlavnú stanicu a definitívne zanikla počas vyčíňania pred Úradom vlády.

Polícia nasadila slzný plyn a vodné delo

Keďže protest bol neohlásený, zúčastnilo sa ho očividne viac ako šesť ľudí a veľká časť účastníkov bola agresívna, polícia zasiahla silou. Ťažkoodenci na kontrolu davu nasadili aj slzný plyn či vodné delo. Protest sa teda skončil absolútnym fiaskom a nepodarilo sa dosiahnuť žiadne ústupky.

Na protest reagovali aj tvorcovia memečiek

Internet na túto protestnú frašku, samozrejme, zareagoval spŕškou memes a rovnako ako policajné vodné delo nenechal na protestujúcich ani nitku suchú.

Bohužiaľ viac smutné ako vtipné 🙁

Posted by TÚMAČ on Saturday, October 17, 2020

Toto je zas čo za megeru ? Čím míň zubú tím míň Adidas ?Ale inak si s manželkou Výmenu občas radi pozrieme. Nech vidíme, že žijeme vcelku dobre.Podkladovú fotografiu som greifol z Sebavedomé Slovensko

Posted by BageG a PraUda on Saturday, October 17, 2020

Všimli ste si ho v live streame? ???

Posted by Satirén on Saturday, October 17, 2020

Emááá! ???

Posted by Satirén on Saturday, October 17, 2020

Posted by Peter Priskin on Saturday, October 17, 2020

Stretávka (idea Lukáš)

Posted by Zomri on Saturday, October 17, 2020

Požiadavky boli jasné Na stráˇy

Posted by Zomri on Saturday, October 17, 2020


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje