Internet sa baví na čudnej fotografii Joea Bidena na návšteve u exprezidenta Cartera

Oficiálna fotografia amerického prezidenta ako optická ilúzia? To sme tu ešte nemali!

Zdroj: profimedia

Mali sme tu už kadejaké optické ilúzie, tento prípad je však iný. Ide totiž o oficiálnu fotografiu zo stretnutia súčasného amerického prezidenta Joea Bidena a jeho manželky Jill s 39. prezidentom USA Jimmym Carterom a jeho manželkou Rosalynn.

Je naozaj neuveriteľné, že záber ako tento bol zverejnený. Na prvý pohľad to totiž vyzerá, akoby Bidenovci navštívili múzeum voskových figurín, a nie domov exprezidenta Cartera. Jimmy a Rosalynn Carterovci sediaci v kreslách totiž vyzerajú ako maličkí panáčikovia nie vyšší ako 150 centimetrov.

profimedia

Čo spôsobilo optickú ilúziu?

Ako je teda možné, že 177 centimetrov vysoký Carter vyzerá ako hračka? Ako najjednoduchšie vysvetlenie sa javí, že fotograf v malej miestnosti nemal dosť miesta, tak využil široký objektív. Vďaka tomu sa objekty na okraji snímky zdajú byť väčšími ako rovnako veľké objekty v strede.

Nadšenci konšpiračných teórií zasa majú skvelý dôkaz o tom, že všetci mocní tohto sveta sú mimozemskí reptiliáni. Zmenšení Carterovci sú jedinci, ktorým kvôli pokročilému veku zlyháva maskovacie zariadenie a nedokážu si udržať ľudskú formu.

Bývalý americký prezident

Vždy optimisticky naladený Carter úradoval v rokoch 1977-1981. Počas prezidentských volieb v roku 1976 dokázal poraziť svojho súpera Geralda Forda v Texase, konzervatívnej bašte republikánov. Ide o vec, aká sa odvtedy žiadnemu demokratovi nepodarila.

profimedia

Išlo o prezidenta, ktorý sa snažil ľudí viesť svojím vlastným príkladom a riešiť problémy dialógom. Za svoje úsilie v úrade aj mimo neho dokonca v roku 2002 získal Nobelovu cenu za mier. Carter je známy svojou bohatou charitatívnou činnosťou a aktivizmom. To je niečo, čo ho neopúšťa ani v starobe a aj ako 96-ročný je stále verejne aktívny.

profimedia

Bývalý americký prezident toho dokázal fakt veľa, jednu vec ale nezvládol – nájsť niekoho, kto by mu dokázal zhotoviť poriadnu fotografiu s vzácnou návštevou. Internet, samozrejme, neodolal pokušeniu a na nevydarenej momentke z Twitteru The Carter Center sa poriadne baví.

Fotografia sa stala terčom mnohých žartíkov

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
9
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
15 všestranne nadaných hercov, ktorí výborne zahrali kladné aj záporné postavy


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME