Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 24.7.2024
sk
Vladimír
cz
Kristýna, Tina
, Kristina, Kristen

Lyubov Morekhodová má 76 rokov. Napriek svojmu veku sa jej darí prežiť mrazivé počasie na Sibíri, no veľkú pozornosť si získala najmä pre jej zručnosti v korčuľovaní.

Venuje sa mu už od svojich siedmich rokov a dnes, keď je už na dôchodku a môže oddychovať, vo svojej záľube pokračuje. Každý deň si obuje svoje staré korčule a jazdí na jednom z najhlbších jazier sveta – na Bajkali. Tak čo, trúfol by si si?

Babička je vyštudovaná technická inžinierka a hoci žije v skromnom domčeku, nič jej nechýba. Jej najväčšou láskou sú domáce zvieratá, o ktoré sa každý deň stará. Doma má mačky, psov, teliatka, kohútov, býky a kravy. Každý deň vstáva o 5:30, aby stihla všetky nakŕmiť a postarať sa o ne. O kravy sa ale stará o niečo špeciálnejšie. Keď ich nakŕmi, nechá ich na kopci, aby sa pásli. Táto prešpekulovaná babka ich má stále pod kontrolou. Aby jej neušli, neustále na ne dohliada. Chceli by ste vedieť ako? Jednoducho. Babička Lyubov si obuje svoje korčule, ktoré má ešte z roku 1943 a kĺže sa po jazere, aby sa jej kravy nestratili. Takto to robí už niekoľko rokov každý deň.

boredpanda.com

Najradšej má svoje zvieratá. 

boredpanda.com

Odkedy jej zomrel manžel v roku 2011 žije sama, no necíti sa osamelá. Počas leta ju pravidelne navštevujú vnúčatá a synovci. Aj napriek tomu, že si jej rodina želá, aby bývala s nimi alebo aspoň o niečo bližšie, babička má na to celkom iný názor. Tvrdí, že je šťastná a že ju život na Sibíri napĺňa šťastím.

Život na Sibíri je niekedy naozaj ťažký, no babka odtiaľ nechce odísť.

boredpanda.com

Okrem lásky k zvieratám, má ešte jednu vášeň. Rada maľuje a kreslí. 

boredpanda.com

Zdroj: boredpanda, youtube
Titulná fotka: boredpanda.com


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.