Štvrtok 27.1.2022
sk
Bohuš
cz
Ingrid

Stretol sa s tým asi každý z nás. Niekto (najčastejšie rodičia) nám vyčítal, že celé dni len presedíme pri počítači a videohrách a že by sme si mali radšej trochu zašportovať. Možno tomu neuveríš, ale aj pri hraní videohier sa dá cvičiť. Ako píše portál Bright Side, na vlastnej koži sa o tom presvedčil gamer z ďalekého Japonska, na internete známy pod prezývkou Kuzumu.

Postavička sa ovláda tvojím pohybom

Ten je veľkým fanúšikom anime a videohier a v novembri minulého roka začal aktívne hrať originálnu hru Ring Fit Adventure. Možno si o nej ešte nepočul, ale ide o skutočne zaujímavý kúsok. Pozoruhodný je najmä tým, že postavičku v hre môžeš ovládať vlastným reálnym pohybom.

Ak chceš, aby postava behala, musíš behať vo svojej izbe. Na ďalšie pohyby (skok) slúži špeciálny ovládač. Hra Ring Fit Adventure je navrhnutá tak, aby si sa bavil hraním, ale zároveň premyslenými cvikmi ostal neustále v pohybe.

Hranie sa prejavilo aj na kondičke

Niet sa teda čo čudovať, že pokiaľ Ring Fit Adventure hráš pravidelne, prejaví sa to aj na tvojej fyzičke. Kuzumu hru hral každý deň a v lete tohto roku sa dostal do slušnej formy. Zhodil prebytočné kilá, nabral svalovú hmotu a celkovo sa cíti zdravšie. Výsledkami sa Kuzumu pochválil na internete a rozhodne vyzerajú pôsobivo.

Tým sa navyše zjednodušuje život všetkým zapáleným gamerom. Teraz si už nemusia vyberať, či strávia čas hraním alebo cvičením. Môžu spojiť príjemné s užitočným a cvičiť priamo pri hraní svojej obľúbenej videohry. Uvidíme, či podobných titulov zameraných na cvičenie začne vznikať viac.

Hráč sa na internete podelil o fotky svojej premeny

Takto vyzeral Kuzumu kedysi


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť