Streda 5.10.2022
sk
Viera
cz
Eliška
, Elsa

Čo sa týka ponuky pracovných miest a dôstojných platov, treba povedať, že časy nie sú práve najlepšie. Každý sa snaží udržať si svoju prácu v týchto neľahkých dobách a robí, čo môže. Vinou pandémie koronavírusu nemálo ľudí svoju prácu stratilo úplne, a preto aspoň zatiaľ brigádujú v reštauráciách alebo si privyrábajú roznášaním jedla. 

V podobnej situácii sa ocitol aj jeden Thajčan, ktorý na internete vystupuje pod prezývkou Ake KB. Tento chlapík sa v súčasnosti živí roznášaním pizze vo svojom rodnom meste Pathum Thani. Jeho dni v práci sú viac-menej rovnaké. Cez aplikáciu v mobile dostane objednávku a adresu zákazníka, kam má jedlo doručiť. Nedávno sa mu však prihodila veľmi kuriózna príhoda.     

Gepostet von Ake KB am Freitag, 17. April 2020

Nevšedná adresa zákazníka 

Zo začiatku všetko vyzeralo ako tradične. Ake prevzal objednanú pizzu od kuchára z reštaurácie a chcel ju čo najrýchlejšie doručiť ešte horúcu k zákazníkovi. Objednaná pizza však mala byť podľa mapy v telefóne doručená na adresu, ktorá sa nachádzala v strede rieky. Adresa prekvapila aj samotného poslíčka a donášku mohol odmietnuť, no rozhodol sa bojovať. Nechcel totiž prísť o prácu a zárobok 

Keďže rieku s pizzou v jednej ruke preplávať nemohol, dostal iný nápad. Svoj skúter nechal na nábreží a poprosil jednu paniu a jej manžela s loďkou, či by ho zaviezli cez rieku k spomínanému miestu. Tí ho neodmietli a na otočku ho zobrali k zákazníkovi. Čistý zisk z donášky pre Akeho bol 100 thajských bahtov (cca 2,71 eura), z ktorých 60 bahtov (cca 1,62 eura) minul za jazdu na lodi.   

Gepostet von Ake KB am Freitag, 17. April 2020

Gepostet von Ake KB am Freitag, 17. April 2020

Zaslúžil by si minimálne ocenenie zamestnanec roka 

Ake stihol objednávku doručiť včas a na tento deň tak skoro rozhodne nezabudne. O svoj nevšedný pracovný zážitok sa, ako to už dnes chodí, podelil aj na internete. Jeho fotografie si vyslúžili 73-tisíc ľudí a takmer 30-tisíc zdieľaní.

Bohužiaľ, nevieme, ako zareagoval Akeho zamestnávateľ, ale rozhodne by si od neho zaslúžil pochvalu a možno aj lepšie finančné ohodnotenie. Veď, kde dnes nájdete takého odhodlaného zamestnanca, ktorý pre spokojnosť zákazníka a dobré meno firmy spraví (takmer) aj nemožné?


Ako hodnotíš tento článok?

Patty

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť