Internet si zgustol na mame, ktorá kúpila svojim deťom „predpastované“ zubné kefky

Kam až dokáže zájsť ľudská lenivosť?

Zdroj: William Warby / Unsplash

Naša planéta má obrovský problém s plastom a situácia sa stále zhoršuje. Priemerný človek za rok vyhodí takmer sto kilogramov plastu (treba podotýkať, že je nás tu vyše sedem miliárd?!), preto by malo byť na každom z nás snažiť sa toto číslo zmenšiť, ako to len ide.

Veď ono je to koniec koncov v našom vlastnom záujme a sme to práve my, kto sa o niekoľko rokov nechce v tejto nerozložiteľnej substancii topiť a kapať. Niektorí si to uvedomujú a svojou troškou prispievajú k zlepšeniu – vyhýbajú sa plastovým slamkám, nakupujú tekutiny v skle, ovocie a zeleninu zase balia do sieťok. Úctyhodné, palec hore.

A potom sú tu šedou kôrou neobdarení ľudia, ktorí uprednostnia vlastné pohodlie, a aby nedajbože nemuseli prstom pohnúť viac, ako je nutné. Mamička, o ktorej je dnes reč, totiž nakúpila 144 jednorazových zubných kefiek. Aj s predaplikovanou zubnou pastou.

Absurditu zdieľala na Twitteri iná mamička aj s popisom „chúďa Zem“

Mamička sa o svoj bravúrny počin podelila na facebookovej stránke pre rodičov a nápad vychválila do nebies: „Niektoré produkty v našej domácnosti nemôžu chýbať, a práve toto je jeden z nich. Už žiadne plytvanie zubnou pastou, žiaden neporiadok, ktorý potom treba upratať.“ A tam ešte nekončíme.

Pre všetkých členov skupiny s inteligenčným kvocientom nula až mínus sedem podrobne vysvetlila, ako sa taká jednorazová zubná kefka používa: „Odbalíš, namočíš, umyješ si zuby a odhodíš do koša.“ Wow. Jednoducho wow.

Mamička si očividne neuvedomila, že namiesto návodu na čistenie zubov práve svetu predstavila návod, ako zdvojnásobiť svoju ročnú spotrebu plastu a ešte sa z toho aj tešiť. Ale to nevadí. Ľudia v komentároch jej to totiž veľmi rýchlo vysvetlili.

Cbc Kc GIF by Kim's Convenience - Find & Share on GIPHY

Bolo otázkou niekoľkých minút, kým sa pod príspevkom začali hromadiť negatívne komentáre nielen od zarytých enviromentalistov, ale prakticky od každého so zdravým rozumom. Bavíme sa totiž o 144 zubných kefkách, ktoré sa po jednom použití vyhodia a o 144 separátnych plastových obaloch, v ktorých boli jednotlivé kefky zabalené.

Človek fakt nemusí po nociach objímať stromy, aby mu to prišlo postavené na hlavu. Prívalovú vlnu kritiky sa snažila mamička zahnať tým, že kefky sú síce z plastu, ale recyklovateľného. Ha. Ha. Ha. Momentálne sa na svete ročne vyprodukuje viac ako 300 miliónov ton plastu ročne a z tohto enormného množstva sa zrecykluje maximálne desať percent.

Tieto kefky budú teda po jednom použití hniť (nie hniť ako hniť, ale hniť ako… chápeme sa, nie?) ďalších štyristo rokov. A to všetko len preto, že jej potomstvo robí bordel, keď si pri čistení zubov nevie trafiť kefkou do huby. Bravo.

Clap Good Job GIF by Team Coco - Find & Share on GIPHY

Zdroj: megantrautman / Twitter

Reagujte!
Grr Grr
8
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
20 celebrít, ktoré akoby z oka vypadli iným slávnym osobnostiam

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME