Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 30.11.2022
sk
Ondrej, Andrej
cz
Ondřej

Žalostná správa pre všetkých milovníkov memes. Vo veku 65 rokov zomrel španielsky humorista Juan Joya Borja, ktorý sa vďaka svojmu nesmierne nákazlivému smiechu stal celosvetovo známou osobnosťou. Mohli sme ho poznať pod menom El Risitas (chichot) alebo Spanish Laughing Guy.

El Risitas za svoj status meme celebrity vďačí rozhovoru v TV programe Ratones Coloraos, kde rozprával o svojich pracovných skúsenostiach, medzi ktorými vyniká umývanie riadu v mori. Klip z roku 2007 bol o osem rokov neskôr zverejnený na Youtube. Zrodila sa legenda a najlepší smiech na svete sa stal virálnym hitom.

Symbol nekontrolovateľného smiechu

Následne sa na Youtube objavili upravené verzie klipu, v ktorých sa vďaka pozmeneným titulkom El Risitas stal nástrojom satiry a uťahovania si z aktuálneho diania či bežných životných udalostí. Samotná jeho vyškerená tvár sa zaužívala ako symbol pre nekontrolovateľný smiech, čím sa uplatnila v obrázkových memes. Na platforme Twitch bol Risitas známy ako emotikon KEKW.

Miloval humor

Borja síce vo videu hovorí, že počas života pracoval len sedem rokov, išlo ale o nesmierne aktívneho človeka. El Risitas nebol len meme postavičkou, ktorá sa objavila z ničoho nič. Mal za sebou kariéru stand-up komika, rozprávača vtipov a objavil sa dokonca aj v niekoľkých filmoch.

Fanúšikovia preňho vytvorili zbierku

Borju posledné roky sužovali viaceré vážne zdravotné komplikácie. Trpel kardiovaskulárnymi ochoreniami, cukrovkou a minulý rok mu dokonca amputovali nohu. So svojimi fanúšikmi mal vždy výnimočný vzťah, čo sa potvrdilo po tom, ako na jeho liečbu vyzbierali tisíce eur.

El Risitas a jeho smiech zanechali vo svete humoru nezmazateľnú stopu a všetkým fanúšikom zábavy bude určite veľmi chýbať.

Takto si komikov odchod uctili tvorcovia memes

Zdroj: TASR / úprava redakcie


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť