Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila

Internetom kolujú fotografie zo súťaže požierania kričiacich tarantúl. Aká je pravda?

Zúčastnil by si sa?


V posledných dňoch na sociálnych sieťach kolujú znepokojivé fotografie ľudí, ktorí sa pretekajú v konzumácii veľkých kričiacich tarantúl. Pohľady do očí chlpatých priateľov prezrádzajú, že im to nie je po vôli. Navyše, súťažiaci aj prizerajúci sa ľahostajne bavia na masakri a netrápia sa barbarstvom, ktoré trpiacim zvieratám spôsobujú.

Zábery vzbudili pohoršenie nielen u ľudí, ktorí dávajú prednosť teľaciemu, bravčovému, lososiemu či pištiacim homárom vo vírivom kúpeli. Zlomili srdcia i mnohým teráristom.  

Don’t Worry

Obrázky boli vytvorené pomocou softvéru AI s názvom Midjourney. Ich autorom je umelec Cleopanther Starburst, známy tvorbou vizuálov za vysokej asistencie technológií. Nie je to prvýkrát, čo bol tento softvér použitý, aby oklamal myseľ dôverčivého diváka.

Jeho prácou sú tiež fotky zobrazujúce zatknutie Donalda Trumpa, ktoré vytvoril investigatívny novinár Eliot Higgins.

Naposledy na internete rezonovali fotografie swag pápeža v bielej pufferke, ktoré má rovnako na rováši AI.

Netreba však zabúdať, že hoci tentokrát ide o fiktívne hody, realita konzumácie často ešte živých zvierat je omnoho desivejšia.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Monika Suchá
Píšem prstami, myslím hlučným vnútorným hlasom. Atakujem zaujímavými témami, ktoré musia prilákať najskôr mňa, kým ich vyzradím druhým. Konvenčne do nich badurkujem ironický a sarkastický tone of voice.Vo voľnom čase neznášam decká, obľubujem pondelky, bad days sú nedeľky. Rada si umývam zuby a šparchám sa vatovými tyčinkami v uškách. Také uspokojujúce.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje