Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 23.9.2023
sk
Zdenka
cz
Berta
, Bertina

Internetom sa šíri bizarný podvod, ktorý ťa môže obrať o desiatky tisíc eur. Týka sa aj Slovákov

Polícia varuje najmä ženy.


Na to, že na Instagrame a Facebooku sa nachádza nespočetné množstvo falošných účtov, sme si už zvykli. Avšak stále existujú ľudia, ktorí sa od týchto účtov nechajú nachytať.

Ako informuje portál Topky, Slovenky sa prostredníctvom Instagramu zamilovali do svetových celebrít, pričom však, samozrejme, išlo o podvodníkov. Ženy však nemajú žiadne pochybnosti o pravosti týchto účtov a s radosťou im posielajú peniaze.

Má ísť o celebritné mená ako Keanu Reeves, Matt Damon, Ben Affleck či Michele Morrone. Ak si si myslel, že takýmto podvodom sa už nedá naletieť, opak je pravdou. Slovenky, ktoré sa do týchto osobností zamilovali, majú byť stredoškolsky vzdelané ženy. Okoliu hrdo rozprávajú, že majú pomer so svetovými celebritami.

Sľubujú stretnutie

Ich komunikácia prebieha iba v online prostredí, pričom celebrity ženám sľubujú stretnutie. Kvôli svojej pracovnej vyťaženosti ho však niekoľkokrát presunú, prípadne sa pár dní predtým vyhovoria, že nemôžu. Ženy to však chápu, jedna z nich dokonca poslal celebrite z neznámych dôvodov peniaze.

Shutterstock

Ďalšia sa na „toho svojho“ nahnevala preto, že uverejnil fotografiu, na ktorej je s inou ženou. Hneď mu spravila žiarlivostnú scénu, samozrejme, iba cez správy. On ju upokojil vysvetlením, že to bol len bulvár. Ona mu uverila a na uzmierenie mu poslala svoje odhalené fotografie.

Mohlo by ťa zaujímať:

Ľudia sa snažia ušetriť na potravinách bizarným spôsobom. Pozri sa, čo robia s banánmi či brokolicou

Eviduje ich aj polícia

Polícia udáva, že sa stretáva s príbehmi Sloveniek, ktoré takýmto spôsobom prichádzajú o desiatky, ba až stovky tisíc eur. „V roku 2021 sme riešili dva podobné prípady, kde bola škoda vyššia ako 160-tisíc eur. V roku 2020 boli zdokumentované tri prípady, kde bola spôsobená škoda viac ako 48-tisíc eur. Vo všetkých z nich sa jednalo o legendu vojaka, respektíve vojaka vo výslužbe, a peniaze následne odchádzali do rôznych exotických krajín. Páchateľov sa zatiaľ nepodarilo odhaliť,“ udáva polícia.


Tagy:

Nikola Kulová
Aktuálne dianie mám pod palcom, novinky tu nájdeš každý deň. Okrem toho sa venujem PR článkom a rozhovorom s inšpiratívnymi ľuďmi.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.