Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 1.10.2023
sk
Arnold
cz
Igor

Internetom sa šíri podvod, obeťami sú slovenské celebrity. Mali ľuďom prezradiť, ako rýchlo zbohatnúť

O ktoré známe osobnosti ide?


Známe tváre sa stali terčom podvodu. Podfukári mali zneužiť slovenské celebrity na to, aby ľudí nalákali na vidinu rýchleho zárobku. Má ísť o tajný systém pre vyvolených, píše portál Aktuality.sk.

Podvod sa mal šíriť v podobe článkov a na takzvanej dôveryhodnosti im mala pridať značka seriózneho média, meno a tvár slovenskej celebrity a šokujúci nadpis. Príspevky šírili na Facebooku neoverené a pofidérne účty.

Podvodníci zneužijú fotografie a mená populárnych osobností, pretože očakávajú, že verejnosť na ne zareaguje,“ vysvetlil pre Aktuality.sk šéfredaktor portálu Hoax.sk Tomáš Šalmon. Uviedol, že podvodníci už na pravidelnej báze zneužívajú aj tvár rapera Rytmusa či moderátora Martina Nikodýma.

Určite si prečítaj:

Keď sa darí, tak sa darí. Títo Slováci a Česi nemali práve najlepší deň v práci

Terčom podvodníkov sa stali herec Ján Koleník či moderátor Matej „Sajfa“ Cifra. „Množstvo ľudí ma upozornilo, že s mojím menom sa spája takýto podvod. Ide to však mimo mňa, lebo neviem, čo s tým mám spraviť, povedal Sajfa pre Aktuality.sk. Uviedol tiež, že incident chcel kedysi riešiť aj s právnikmi. „Bavil som sa o tom s právnikmi, no ich spätná väzba bola, že je veľmi ťažké vypátrať skutočné osoby, ktoré za týmito podvodmi stoja,“ dodal.

Facebook.com/Sajfa

Konkrétne v prípade známeho moderátora išlo o klamlivý článok s nadpisom „Matej Cifra zatknutý“. Šíriť ho mal facebookový profil Driven jail, ktorý ho aj sponzoroval, aby sa dostal medzi čo najviac ľudí, preskúmal situáciu portál Aktuality.sk.


Tagy:

Nicolette Ftáčková
Vyštudovala som žurnalistiku a moja láska k písaniu sa zrodila už v detstve, keď som sa zvykla zavrieť do izby a hodiny písať rôzne príbehy. Zaujíma ma aktuálne dianie doma i v zahraničí, no môj záber tém je veľmi široký. Rada píšem o zaujímavých ľuďoch a hľadám inšpiratívne príbehy. Spoločenské a LGBTI+ témy sú mi blízke.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.