Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 31.1.2023
sk
Emil
cz
Marika

Komentátori. To sú tí internetoví používatelia, ktorí radi vyjadria svoj názor k článku alebo inej forme príspevku na sociálnej siete verejne, „bez ostychu“. Často je to vskutku rozmanitá zmeska, ktorá má rôzne úmysly. Niektorí chcú danej stránke vyjadriť podporu, iní kritiku, či už objektívnu alebo subjektívnu.

Samotné správanie týchto jednotlivcov sa však často zhoduje až do takej miery, že už vytvára isté typy internetových komentátorov.

A práve preto sme sa ich pokúsili, aj za pomoci nášho šikovného ilustrátora, trefne kategorizovať.

Špehúň

Oduševnene tvrdí, že daná stránka píše blbosti a jej príspevky sú úplne nanič. No napriek tomu každý jeden pozná, dokonca dôkladnejšie ako verný fanúšik, a rád si ho otvorí, už len tak, zo zvedavosti. No nepýši sa tým, a preto, keď sa prizná k prečítaniu článku, je to iba z dôvodu, že mu to nechtiac medzi rečou ušlo… Sám ani nemá samotnú stránku „lajknutú“, aby sa náhodou nestrápnil.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Rozprávač

Ten, ktorý obohatí diskusiu vtipnou príhodou. Veľmi vďačný a obľúbený typ, veľakrát má jeho komentár silnejšiu pointu než samotný článok. Ak vidí príspevok s výzvou podeliť sa o nejakú skúsenosť, tak tá jeho patrí často medzi najlajkovanejšie.

„Označovač“

Každý vtip, ktorý ho pobaví, zdieľa so svojimi kamarátmi a v príspevkoch nachádzajú situácie, ktoré sa stali akurát im dvom. Väčšinou sa do takých komentárov pridáva iba meno dotyčného a pre širokú verejnosť „nadmieru“ výstižné emotikony, ktoré nám však o ich skúsenosti nepovedia viac. Ale no tak, aj my ostatní sa chceme zasmiať!

ArtCaveManiac / EMEFKA

Fanúšik od kosti

Úprimný týpek. Miluje danú stránku, podporuje ju a neštíti sa pochváliť ani samotného autora. Nemotivuje ho pozornosť verejnosti, ani to nie je taká tá „vtierka obecná“. Skrátka, rád povzbudí druhých milým komentárom. Iba tak, a tým sa stáva ohrozeným, vysoko chráneným a vzácnym druhom spomedzi internetových používateľov.

„Majstro“

Tento chlapík ide na komentovanie s veľkou vervou a jediným cieľom. Zaujať a ukázať sa ako pán so zmyslom pre humor, skrátka, ako ten, kto má „filipa“. Teší sa z veľkého počtu lajkov na komentári, a keď ho náhodou niekto v reakcii uzemní, už má po peknom dni. Má však fantáziu a dokáže vzbudiť pozornosť okolia.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Notorický „hejter“

Je plný vysoko obšírnych expertíz a posudkov, s cieľom niekoho bolestivo zasiahnuť. Píše komentáre typu „Načo píšete o takých blbostiach“, “ Toto koho zaujíma“, „Bože, taká somarina,“ a pod.

Áno, je možné, že nie každý portál či stránka píše o medicínskych vynálezoch alebo vedeckých pokusoch, no v tom prípade vzniká otázka, že načo týpek číta veci, ktoré ho natoľko pohoršujú a nevenuje pozornosť radšej niečomu rozumnému a jemu hodnému. No, odpoveď je jednoduchá.

Potrebuje niekoho uraziť a skrátka „vypustiť“ zo seba niečoho negatívne. Veľakrát sa pustí aj do ostatných komentujúcich, ktorí si opačnú stranu zastávajú.

Večne pobavený

Na vtipné meme svojej obľúbenej stránky reaguje so zástupom smajlíkov alebo jednoduchým, no výstižným „lol“. Logicky, najčastejší druh komentárov na zábavnom portáli.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Individualista

Tento týpek si stále ide vlastný režim. Píše komentáre, ktorým nerozumie nikto okrem neho samého. Niekedy zvykne zaujať svojskou, veľmi špecifickou až legendárnou gramatikou, čím spustí lavínu reakcií lingvistov, ktorí mu to dajú patrične vyžrať. A on stále čo? No nechápe…

Falošný fanúšik

Fanúšik, ktorý príde hliadkovať z inej stránky, aby upozornil, že to videl najprv na svojom obľúbenom portáli. Často si však nevšíma čas alebo fakt, že nie vždy ide o kopírovanie. Stáva sa totiž aj to, že na aktuálnu tému vzniknú podobné meme a nie je za tým nič. Avšak, je pripravený si svoju stránku zastať z celej svojej sily.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Pánko vzťahovačný

Ak ide o internetový portál, ktorý má veľkým písmom v popise „zábavný“, je dosť možné, že sa tam vyskytnú rôzne typy humoru a aj také vtipy, ktoré nie sú zrovna našou „šálkou kávy“. Samozrejme, každému sa vyhovieť nedá. Pre niekoho je suchý, otrepaný vtip vrcholom zábavy a iný zase miluje čierny humor.

Avšak, tento typ komentátora to nechápe. Obviňuje autora, že sa vysmieva z neho, z komunity, chorých, slabých, žien atď. Berie skrátka všetko osobne a príliš vážne. Urazí sa a následkom toho napíše redaktorovi minimálne šesťriadkový koment o tom, aký je úbohý, v ktorom (a nie výnimočne) nechýba ani vulgarizmus.

„Sčítaný“

Tento druh komentátora sa s čítaním nedostane ďalej ako po titulok. Článok tak väčšinou ani neotvorí, resp. ho rýchlo preletí. No napriek tomu si nájde niekoľko výhrad, na ktoré s nadšením upozorní. Veľakrát sa stáva, že práve to, čo mu v článku chýba, nájde hneď na začiatku, keby ho však aspoň začal čítať…

ArtCaveManiac / EMEFKA

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť