Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 24.7.2024
sk
Vladimír
cz
Kristýna, Tina
, Kristina, Kristen

Miláčikom tureckého internetu sa stal psík Boji. Cestujúci v mestskej hromadnej doprave v Istanbule si všimli, že tento miešanec bez sprievodu pravidelne cestuje rôznymi dopravnými prostriedkami. Videli ho v autobusoch, vo vlakoch, v metre a dokonca aj na trajekte. Boji už neodmysliteľne patrí ku koloritu mesta.

Čo sa týka správania, istanbulský pes môže byť vzorom nielen pre iné zvieratá, ale dokonca aj pre ľudí. Ku spolucestujúcim sa správa s tým najväčším rešpektom, nikdy sa netlačí, nepredbieha sa a nikoho neobťažuje. Pri nastupovaní a vystupovaní dá vždy prednosť ľuďom a až potom si nájde svoje miestečko. Meno neoficiálneho maskota istanbulskej mestskej hromadnej dopravy v preklade znamená podvozok.

Kontrola u veterinára

Miestna samospráva sa toho chcela dozvedieť o psíkovi viac, tak ho odchytila a nechala skontrolovať veterinárom. Ako sa ukázalo, Boji je v perfektnom zdravotnom stave. Bol zaočkovaný a od lekára dostal sledovacie zariadenie, ktorému umožňuje 24 hodín denne sledovať jeho pohyb. Vďaka tomu boli odhalené zaujímavé skutočnosti.

Každodenný program

Vysvitlo, že pes má takmer identický denný harmonogram, podľa ktorého precestuje okolo 29 zastávok, čo zodpovedá vzdialenosti 27-30 kilometrov. Vždy vie, kde nastúpiť a kde vystúpiť. Zdá sa, že preferuje historické trate, avšak veľmi rád sa povozí aj v metre. Obľúbenou trasou je 24-kilometrová linka metra M4.

Hviezda sociálnych sietí

Boji je skutočnou hviezdou sociálnych sietí a ľudia milujú deliť sa o svoje zážitky s týmto psíkom. Stretnutie s ním je niečo, čo fakt dokáže zlepšiť deň. Bojimu je venovaný účet na Twitteri, ktorý získal už vyše 72-tisíc fanúšikov. Takmer 40-tisíc nadšencov sleduje psa na Instagrame.

Zdroj: instagram.com


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.