Istanbulskou MHD cestuje túlavý psík, ktorý denne prejde aj 30 kilometrov. Lístky si nekupuje

Boji je obľúbencom nielen medzi cestujúcimi MHD, ale aj na sociálnych sieťach.

Zdroj: profimedia

Miláčikom tureckého internetu sa stal psík Boji. Cestujúci v mestskej hromadnej doprave v Istanbule si všimli, že tento miešanec bez sprievodu pravidelne cestuje rôznymi dopravnými prostriedkami. Videli ho v autobusoch, vo vlakoch, v metre a dokonca aj na trajekte. Boji už neodmysliteľne patrí ku koloritu mesta.

Čo sa týka správania, istanbulský pes môže byť vzorom nielen pre iné zvieratá, ale dokonca aj pre ľudí. Ku spolucestujúcim sa správa s tým najväčším rešpektom, nikdy sa netlačí, nepredbieha sa a nikoho neobťažuje. Pri nastupovaní a vystupovaní dá vždy prednosť ľuďom a až potom si nájde svoje miestečko. Meno neoficiálneho maskota istanbulskej mestskej hromadnej dopravy v preklade znamená podvozok.

Kontrola u veterinára

Miestna samospráva sa toho chcela dozvedieť o psíkovi viac, tak ho odchytila a nechala skontrolovať veterinárom. Ako sa ukázalo, Boji je v perfektnom zdravotnom stave. Bol zaočkovaný a od lekára dostal sledovacie zariadenie, ktorému umožňuje 24 hodín denne sledovať jeho pohyb. Vďaka tomu boli odhalené zaujímavé skutočnosti.

Každodenný program

Vysvitlo, že pes má takmer identický denný harmonogram, podľa ktorého precestuje okolo 29 zastávok, čo zodpovedá vzdialenosti 27-30 kilometrov. Vždy vie, kde nastúpiť a kde vystúpiť. Zdá sa, že preferuje historické trate, avšak veľmi rád sa povozí aj v metre. Obľúbenou trasou je 24-kilometrová linka metra M4.

Hviezda sociálnych sietí

Boji je skutočnou hviezdou sociálnych sietí a ľudia milujú deliť sa o svoje zážitky s týmto psíkom. Stretnutie s ním je niečo, čo fakt dokáže zlepšiť deň. Bojimu je venovaný účet na Twitteri, ktorý získal už vyše 72-tisíc fanúšikov. Takmer 40-tisíc nadšencov sleduje psa na Instagrame.

Zdroj: instagram.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
10
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Komiksovka Venom 2: Carnage prichádza už čoskoro vstúpi do kín. Láka na solídnu zábavu


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME