Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 4.12.2023
sk
Barbora
, Barbara
cz
Barbora
, Barbara, Bára

Izraelskí vojaci si potierajú náboje bravčovou masťou. Aký na to majú dôvod?

Videá izraelských vojakov obehli sociálne siete.


Nedávny incident vyvolal vlnu kontroverzií a diskusií. Ide o netradičnú taktiku psychologickej vojny vyvolanú vojakmi izraelských obranných síl (IDF). Údajne si majú natierať náboje bravčovou masťou s cieľom odradiť islamských bojovníkov, ktorí vyznávajú vieru 72 panien, píše BNN Breaking.

IDF tento čin odsúdili ako nepovolený a v rozpore so svojimi smernicami – začali záležitosť vyšetrovať.

Čo je 72 panien?

72 panien je koncept v rámci niektorých interpretácií islamskej eschatológie (pozn. red.: náuka o posledných veciach človeka – vrátane posmrtného života). Mučeníctvo je odmenené večnou blaženosťou v posmrtnom živote vrátane spoločnosti 72 panien. Toto učenie bolo zmanipulované extrémistickými skupinami na podporu samovražedných atentátnikov a iných násilných činov.

Údajné konanie vojaka IDF, ktorý mazal náboje bravčovou masťou, je pokusom čeliť tejto viere a psychologicky odradiť potenciálnych útočníkov. Použitie bravčového mäsa, ktoré je v Islame považované za nečisté, vnáša prvok, ktorý narúša presvedčenie a hodnoty nepriateľa. Tým potenciálne narúša jeho motiváciu a ochotu zapojiť sa do násilných činov.


Tagy:

Nicolette Ftáčková
Vyštudovala som žurnalistiku a moja láska k písaniu sa zrodila už v detstve, keď som sa zvykla zavrieť do izby a hodiny písať rôzne príbehy. Zaujíma ma aktuálne dianie doma i v zahraničí, no môj záber tém je veľmi široký. Rada píšem o zaujímavých ľuďoch a hľadám inšpiratívne príbehy. Spoločenské a LGBTI+ témy sú mi blízke.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.