„Ja nemám čas, potrebujem ísť na držkovú“ alebo aký bol august v politike

Opletačky s keksíkmi, varenie držkovej a bolesti srdca. Toto nie je článok o nezdravom stravovaní, ale zhrnutie našej politiky.

Zdroj: Profimedia

Prázdniny sa skončili a čoskoro „politická sezóna“ znova odštartuje v plnom prúde. Politici využívali posledné dni leta svojsky. Niekto varil držkovú, niekto protestoval proti keksíkom a niekto filozofoval na tému práva.

V EMEFKA sme sa rozhodli pozbierať ten najväčší politický bizár a zhrnúť ti, čo sa stalo v politike počas posledného letného mesiaca. Predstavujeme ti našich štyroch finalistov.

Politici vs. Horalky

Kto by to bol povedal, že hlavnou témou celého augusta (a memečiek) bude súboj vybraných politikov s keksíkmi od Sedity? No a potom tu ešte máme politikov, ktorí bojujú proti politikom bojujúcim proti keksíkom. Pekne zamotané, čo?

Všetko odštartoval výrok Pavla Jakubca, majiteľa Sedity, ktorý sa v rozhovore pre Denník E vyjadril, že by očkovaní mali mať možnosť slobodného pohybu kdekoľvek. To, samozrejme, spustilo vlnu nevôle zo strany neočkovaných a prevažne opozičných politikov. Začali hromadne pridávať fotky s produktami Sedity, ktoré hádzali do smetného koša.

BOJKOT! Horalky či Mily kedysi patrili k mojim obľúbeným sladkostiam ešte od socializmu a dodnes som ich kupoval…

Posted by Ľuboš Blaha on Wednesday, August 18, 2021

Na to zase reagovali tí politici, ktorí na výroku nevideli nič zlé, a preto zase pridávali fotky, ako napríklad do spomínaných keksíkov hryzú. Kým iné krajiny riešia ďaleko závažnejšie problémy, Slovensko sa na pár dní premenilo na materskú škôlku, ktorej hlavným problémom sú keksíky Sedita. My si myslíme, že Slováci by ďaleko viac ocenili návrat populárnych Vlniek a bojkot za ich opätovný predaj než scrollovanie cez nekonečné množstvo fotiek s alebo bez Horaliek.

DEZERT NA DNES JE JASNÝ 🏔 SEDÍ MI 😉

Posted by Janka Bittó Cigániková – Fungujúce zdravotníctvo on Wednesday, August 18, 2021

Robert Fico (Smer-SD)

Áno, medzi finalistov sa dostal aj líder najsilnejšej opozičnej strany Robert Fico. Ako ináč, opäť perlil pri rozhovoroch s redaktormi. V tomto prípade ho otázky tak veľmi unavovali, že povedal: „Pani redaktorka, veľmi vás poprosím, fakt ma bolí srdce z vás už.“ V podstate nespravil a nepovedal nič zlé, zachoval sa asi ako každá vyčerpaná matematikárka, ktorá už po stý raz pomáha tvojmu spolužiakovi pri tabuli vypočítať ľahký príklad. Ale tá by to povedala asi skôr nejako takto: „Janko, veľmi ťa poprosím, vypočítaj to. Fakt ma z teba už bolí srdce. A oči.“

Ibaže Fica vždy niečo bolí alebo mu nesedí otázka, keď sa ho pýtajú na pálčivé témy. Na druhej strane, asi môžeme byť radi, že si nevzal príklad z jeho predchodcov. Ako napríklad z Vladimíra Mečiara, ktorý bol ochotný spôsobiť bolesť… redaktorovi. Nie sebe samému.

Marian Kotleba (ĽSNS)

Leto sa ako klasicky nieslo v znamení grilovačiek, opekačiek alebo varenia guláša. V prípade ĽSNS sa varila držková. Tú servírovali ako občerstvenie pre účastníkov protiočkovacieho protestu v Bratislave. Toto varenie však narušilo predvolanie Kotlebovho brata na políciu. Držková je jednoznačne prednejšia ako nejaké pletky policajtov, čo dal na známosť aj samotný šéf strany, keď policajtom jednoducho oznámil: „Ja nemám čas, potrebujem ísť na držkovú!“

Pridávame veľmi zaujímavý a nenápadný fakt na koniec, a síce že držková polievka originálne nepochádza zo Slovenska. Konzumovali ju už Gréci, Rimania a veľmi obľúbená je aj v Turecku. Postupne sa rozšírila aj do iných zemí vrátane tej našej. V podstate ide o takého kulinárskeho imigranta. Imigranti, hm. Nemá na nich Kotleba taký veľmi špecifický názor? Už sa asi variť nebude, ak sa národniari dozvedia, že zo Slovenska veru nepochádza.

Igor Matovič (OĽaNO)

Ako posledný finalista sa nám ponúka náš bývalý premiér Igor Matovič. V mesiaci august odštartovala bláznivá očkovacia lotéria, kde sú očkovaní zaradení do žrebovania o 101-tisíc eur len preto, že sa dali zaočkovať. Hneď prvé losovanie však dopadlo, viac-menej, fiaskom. Obrovskú výhru 400-tisíc eur si domov neodniesla vyžrebovaná Zuzana z Prešova, pretože program pozerala cez internet s niekoľkosekundovým omeškaním. Výhra jej tak unikla medzi prsty.

Matovič sa, samozrejme, chopil príležitosti a vyhlasoval, že túto výhru pre Zuzanu nejako vybaví. Kašľať na pravidlá, OĽaNO ide zachraňovať! Práve počas reportáže RTVS na túto tému sa vyjadril: „Právo nemôže byť len striktné, jednoznačné a jasné, ale malo by byť aj ľudské.“ Počkať, čo? V tom momente sa asi všetci právnici simultánne chytili za hlavy. Predsa len… touto logikou sa môžeme opýtať: „Je ľudské, aby niekoho trestali za odcudzenie majetku?“ Asi je dobré, že náš bývalý premiér nevyštudoval právo. Vyzeralo by to všelijak. Ešteže len ten manažment. Jaj, počkať…

Loading

Ktorý augustový finalista je najlepší?

Ďakujeme za hlasovanie
V tejto ankete ste už hlasovali!
Vyberte si možnosť:
Reagujte!
Grr Grr
3
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
16
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
10 postáv zo známych seriálov, ktoré z nich bez stopy zmizli a nikto ich absenciu nevysvetlil


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME