Jackie Chan prezradil, prečo ho už nevídame v hollywoodskych filmoch

Herec poznamenal, že hollywoodske scenáre nie sú preňho zaujímavé.

Zdroj: Profimedia

Hviezda akčných filmov Jackie Chan je aj vo svojich šesťdesiatich šiestich rokoch veľmi pracovitý a nakrúca jeden film za druhým. Je ale tiež pravdou, že jeho novinky sa k nám väčšinou nedostanú (aspoň tými oficiálnymi cestami) a uvidia ich len zarytí fanúšikovia tohto herca, ktorí si ich krvopotne vyhľadajú. Nakrúca totiž hlavne akčné filmy, sci-fi či fantasy snímky v čínskej produkcii.

Ako ale pripomína aj portál Unilad, veľký úspech pred nejakým časom dosiahol aj v Hollywoode, hoci je pravdou, že v amerických filmoch ho v posledných rokoch príliš nevídame. Prečo? Samotný Chan sa vyjadril, že problémom sú scenáre. Zatiaľ podľa vlastných slov nenašiel taký, ktorý by sa mu pozdával.

Profimedia

Chce náročnejšie úlohy

V interview pre portál Filmelier tiež poznamenal, že americkí tvorcovia mali tendenciu obsadzovať ho stále do podobných rolí. Väčšinou išlo o postavy v bláznivých akčných komédiách. Ako ale Chan povedal, rád by sa venoval aj vážnejším a dramatickejším úlohám a projektom. Tvrdí, že hollywoodski producenti ho chcú obsadiť len z toho dôvodu, že ovláda bojové umenia. On by ale dal prednosť rolám, v ktorých môže skutočne hrať. Zároveň ale povedal, že je spolupráci s Hollywoodom otvorený.

„Bol by som rád, ak by ma diváci brali ako herca, ktorý môže točiť akčné filmy a nielen ako vyslovene akčnú hviezdu. Nerád sa opakujem,“ povedal herec. Zatiaľ posledným americkým filmom Jackieho Chana bola akčná dráma Cudzinec z roku 2017. Práve v tomto filme ukázal, že komplexnejšie postavy mu ani zďaleka nerobia problém.

Shutterstock

Cudzinec si odniesol vcelku pozitívne recenzie a divácke ohlasy a išlo aj o finančný úspech. Z ďalších známych amerických kúskov Jackieho Chana môžeme spomenúť známe tituly ako Vtedy na východe, Križovatka smrti či Tuxedo.

Zdá sa ale, že po finančnej stránke nie je Jackie Chan na Hollywood odkázaný. V Číne má obrovskú fanúšikovskú základňu a jeho filmy tam slávia nemalé úspechy. Napokon, Chan sa dostal aj do rebríčka najlepšie zarábajúcich hercov za tento rok. Sme ale zvedaví, či ho v nejakom kvalitnom americkom filme predsa len ešte niekedy uvidíme.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
9
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Silné drámy aj napätie. 9 filmových peciek od Netflixu z poslednej doby, ktoré by si mal vidieť

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME