Streda 6.7.2022
sk
Patrik, Patrícia
cz
Den upálení mistra Jana Husa

Koronavírus zasiahol nielen obyčajných ľudí, ale aj prakticky všetky odvetvia spoločnosti. Výnimkou nie je ani filmový a seriálový svet. V tomto článku ti predstavíme 10 filmov a 5 seriálov, ktorým súčasná pandémia výrazne narušila plány.

Mnohých z nich sa tak dočkáme výrazne neskôr, než bolo pôvodne plánované.

Filmy

1. Nie je čas zomrieť

Filmových fanúšikov nepochybne najviac zabolel odklad premiéry novej bondovky Nie je čas zomrieť. Snímka režiséra Caryho Joji Fukunagu si mala odbiť premiéru už 8. apríla 2020, ale kvôli koronavírusu si ju budeme môcť vychutnať až 25. novembra 2020.

A to je veru poriadna rana. Treba ale dodať, že inak producenti postupovať nemohli. Vo filme uvidíme Daniela Craiga, Anu de Armas, Ramiho Maleka či Léu Seydoux.

2. Tiché miesto: Časť II

Zrušenie pôvodnej premiéry dostihlo aj očakávané pokračovanie hororu Tiché miesto od Johna Krasinskiho. Prvé reakcie kritikov hovorili o parádnom sequeli a fanúšikov dokonale navnadili, ale napokon bola plánovaná marcová premiéra zrušená.

Na Tiché miesto: Časť II si tak budeme musieť počkať. Ako dlho? To zatiaľ známe nie je, ale podľa dostupných údajov plánuje štúdio film poslať do kín niekedy tento rok. Vo filme sa predstavia Emily Blunt, Milicent Simmonds, Cillian Murphy, Noah Jupe či Djimon Hounsou.

3. Rýchlo a zbesilo 9

Deviaty film populárnej automobilovej série Rýchlo a zbesilo mal doraziť už v máji tohto roku, ale producenti sa film kvôli koronavírusu rozhodli posunúť. To sa dalo očakávať, fanúšikov však zamrzelo, že snímka si odbije premiéru až budúci rok!

Konkrétne sa dostane do kín 2. apríla 2021. V hlavných úlohách uvidíme Vina Diesela, Michelle Rodriguez, Tyrese Gibsona, Charlize Theron či Johna Cenu.

4. Black Widow

Marvelovka Black Widow tiež patrí k mimoriadne očakávaným titulom. Sólovka Natashe Romanoff mal do kín vtrhnúť 30. apríla 2020. Producenti sa však rozhodli premiéru presunúť. Zatiaľ nebol oznámený oficiálny dátum premiéry. Snáď nedôjde k príliš drastickému posunu.

V hlavných úlohách uvidíme Scarlett Johansson, Florence Pugh, Davida Harboura, Williama Hurta, O. T. Fagbenlea či Rachel Weisz.

5. Mulan

Úprimne povedané, v prípade Mulan sme len očakávali, kedy producenti potvrdia zrušenie premiéry. Hraná verzia známeho disneyovského animáku sa totiž mimoriadne spoliehala na Čínu, kde sa síce koronavírus už darí dostať pod kontrolu, ale k ideálnej situácii to má ešte stále ďaleko.

Pôvodne sme sa Mulan mali dočkať koncom marca, napokon to tak ale nebude. Kedy ale odvážna hrdinka dorazí, to zatiaľ nevieme. Hlavné úlohy si vo filme strihli Yifei Liu, Donnie Ye, Jet Li, Li Gong, Jason Scott Lee či Rosalind Chao.

6. Žena v okne

Zaujímavo vyzerajúci triler Žena v okne si diváci pôvodne mali vychutnať 14. mája tohto roku. Ťažko dnes odhadovať, ako bude vtedy situácia okolo koronavírusu vyzerať, ale faktom ostáva, že štúdio sa rozhodlo aj v tomto prípade premiéru posunúť. Dátum novej premiéry však zatiaľ nie je známy.

Hlavné úlohy si vo filme zahrali Amy Adams, Gary Oldman, Julianne Moore a Jennifer Jason Leigh.

7. Noví mutanti

Problémový komiksový horor Noví mutanti sa posúval už niekoľkokrát. Pôvodne sme sa ho mali dočkať už v roku 2018! Odvtedy však došlo k presunom premiéry celkom štyrikrát, a keď sa už zdalo, že film konečne uvidíme, do celej situácie sa vložil koronavírus. Smola.

Noví mutanti sa tak znovu odsúvajú. Kedy mutantov konečne na strieborných plátnach uvidíme, zatiaľ známe nie je. Hlavné úlohy si strihli Anya Taylor-Joy, Maisie Williams, Antonio Banderas, Charlie Heaton, Alice Braga či Happy Anderson.

8. Antlers

Hororoví fanúšikovia majú hlavu v smútku aj preto, lebo bola zrušená aj plánovaná premiéra sľubne vyzerajúceho hororu Antlers. Snímky sme sa mali dočkať v apríli, ale producentom urobil koronavírus škrt cez rozpočet. Podľa nových informácií by Antlers mal doraziť do kín niekedy neskôr v tomto roku.

Hlavné úlohy si zahrali Keri Russell, Jesse Plemons, Graham Greene, Scott Haze, Rory Cochrane a Amy Madigan.

9. Špirála: Saw pokračuje

Spin-off hororovej série Saw s podtitulom Špirála strachu mal u nás premiéru naplánovanú na koniec mája, konkrétne 28. mája 2020. V Amerike mal štartovať 15. mája. Ako sme už písali vyššie, nie je jasné, ako bude v tom období situácia okolo pandémie vyzerať, ale producenti zrejme nechceli nič riskovať.

Na ďalší dátum premiéry si budeme ešte musieť počkať. Hlavné úlohy vo filme stvárnili Chris Rock, Samuel L. Jackson, Max Minghella, Marisol Nichols či Zoie Palmer.

10. Emma

Historická komédia Emma podľa románu Jane Austen si v našich kinách mala odbiť premiéru koncom tohto mesiaca. Napokon je ale všetko inak a štúdio nechcelo v čase zúriacej pandémie nič riskovať. Fanúšikovia však o všetko neprídu, pretože Emma bude od 20. marca 2020 dostupná na rôznych streamovacích službách.

V hlavných úlohách sa predstavia Anya Taylor-Joy, Johnny Flynn, Bill Nighy, Callum Turner, Mia Goth či Miranda Hart.

Seriály

1. Stranger Things

Nakrúcanie štvrtej série hyper-úspešného seriálu Stranger Things sa rozbehlo len pomerne nedávno, ale už muselo byť kvôli koronavírusu zastavené. Zatiaľ sa kamery vypli na dva týždne, je ale možné, že sa to ešte natiahne.

Momentálne je ale predčasné špekulovať, či súčasná situácia posunie aj plánovanú premiéru, ktorá by sa mala uskutočniť budúci rok.

2. Fargo

Štvrtá séria kriminálnej antológia Fargo mala mať premiéru 19. apríla tohto roku. Televízia FX však už ohlásila, že tento dátum sa bude posúvať. Ostáva totiž ešte natočiť dve časti a podľa optimistického scenára by nové epizódy mohli doraziť na jeseň 2020.

3. The Walking Dead

Dočasnú stopku v nakrúcaní dostala aj zombie trvalka The Walking Dead. Nakrúcanie 11. série bolo pozastavené a pauza bude trvať minimálne do polovičky apríla. Zatiaľ nepoznáme dátum premiéry, ale odhady hovoria, že by sa mohol stihnúť letný termín.

4. Príbeh služobníčky

Keď začal robiť problémy koronavírus, štvrtá séria dystopického sci-fi Príbeh služobníčky sa už čulo nakrúcala. 15. marca však boli tvorcovia nútení produkciu prerušiť. Uvidíme, či sa to odrazí aj na dátume premiéry.

5. Snowpiercer

Práce na ďalšej sérii post-apokalyptického sci-fi Snowpiercer boli tiež zastavené, konkrétne 13. marca. Premiéra bola naplánovaná na 31. mája 2020. Producenti zatiaľ neoznámili, že by sa tento dátum mal meniť, ale podľa niektorých pozorovateľov je dosť nerealistické, aby sa seriál do konca mája stihol natočiť.


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť