Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 2.3.2024
sk
Anežka
cz
Anežka
, Agnes, Ines

James Cameron nepoľavuje. Má plány na 6. a 7. diel Avatara

Oscarový režisér má s Avatarom veľké plány.


James Cameron ma momentálne plné ruky s tretím a štvrtým dielom Avatara. Tretí film série do kín dorazí koncom budúceho roka a je vo fáze post-produkcie. Štvorka sa zase už nakrúca (do kín dorazí až v roku 2029). Ako však iste vieš, ani potom ešte séria neskončí.

Cameron totiž plánuje aj piaty diel (premiéra je stanovená na rok 2031) a zdá sa, že sa nechystá zastaviť. A ako píše aj portál People, v hlave už má plány na šiesty a siedmy film!

„Piaty diel už máme napísaný a mám v hlavne nápady na šestku a sedmičku,“ prezradil režisér. „V tej dobe však už pravdepodobne predám režisérske opraty niekomu inému.“

Cameron má 69 rokov, čo znamená, že v čase premiéry piateho Avatara bude mať 77 rokov. A hoci poznáme režisérov, ktorí točia skvelé filmy aj po osemdesiatke (Martin Scorsese či Ridley Scott), zdá sa, že Cameron po premiére päťky predsa len svoju značku zverí inému tvorcovi. „Smrteľnosť ma už dobieha. Ale užívam si všetko, čo robíme. Milujem to. Pracujeme so skvelými ľuďmi.

filmy, James Cameron, Avatar, Avatar: Cesta vody, Avatar 6, Avatar 7, filmová séria
MovieStillsDB / 20th Century Studios

Avatar ako nový Star Trek?

Cameron dodal, že by bol rád, ak by sa z Avatara stala sága podobná Star Wars či Star Trek. Zdôraznil, že práve tieto série boli preňho veľkou inšpiráciou.

„A ako som sa už zmienil, Avatar je stále mladé univerzum. Máme len dva filmy, sme v polovici nakrúcania tretieho. Takže aby sme mali taký kultúrny dopad, na to potrebujete do tých filmov naliať celé svoje srdce a energiu.“

Cameronove slová potvrdil aj producent série Jon Landau, podľa ktorého sa vo svete Pandory (ale aj mimo nej) môže odohrávať oveľa viac zaujímavých príbehov.

filmy, James Cameron, Avatar, Avatar: Cesta vody, Avatar 6, Avatar 7, filmová séria
MovieStillsDB / 20th Century Studios

Prvý diel Avatara vstúpil do kín v roku 2009, stal sa obrovským kritickým aj diváckym hitom a zaradil sa na prvé miesto rebríčka finančne najúspešnejších filmov všetkých čias (tržby dosiahli 2,9 miliardy dolárov). Získal aj deväť nominácií na Oscara, z ktorých premenil tri sošky.

Dvojka dorazila v roku 2022 a opäť slávila úspech (tržby 2,3 miliardy dolárov), získala štyri nominácie na Oscara a jednu sošku.


Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.