Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 29.1.2023
sk
Gašpar
cz
Zdislava
, Zdeslava

Japonci si poradili aj so Španielskom. Internet na dramatický zápas reaguje memečkami

Zverenci trénera Morijasuho zdolali ďalšieho favorita.


Japonskí futbalisti zdolali po Nemcoch (2:1) rovnakým výsledkom aj Španielov a stali sa víťazmi E-skupiny. V osemfinále natrafia na úradujúcich vicemajstrov sveta z Chorvátska.

„Za desať minút nás rozobrali. Prepadli sme panike. Mohli streliť aj viac gólov. Prešli okolo nás ako lietadlo,“ povedal tréner Španielov Luis Enrique, ktorého mužstvo napokon mohlo ďakovať za pomoc Nemcom, že otočili vývoj duelu s Kostaričanmi z 1:2 na 4:2.

Ak by stredoamerický tím zvíťazil, Španieli by skončili už v základnej skupine tak ako Nemci. Luis Enrique priznal, že v priebehu druhého polčasu sa k nemu nedostala informácia, že Kostaričania priebežne viedli 2:1. „Keby som o tom vedel, mohol som dostať infarkt,“ dodal.

majstrovstvá sveta, MS vo futbale, Katar 2022, víťaz, Japonsko verzus Španielsko, Japonsko vyhralo, memes, meme, internet reaguje
Profimedia

Výber Japonska pri siedmej účasti na majstrovstvách sveta prenikol medzi šestnástku najlepších po štvrtý raz. Ešte nikdy však nepostúpil do štvrťfinále. Španieli sa v osemfinále stretnú s Maročanmi a budú si chcieť napraviť chuť po zlyhaní spred štyroch rokov, keď v tejto fáze prehrali s Rusmi.

Druhý japonský gól sprevádza veľká kontroverzia, pretože lopta vyzerala byť mimo hry. Veľmi dôkladné prešetrenie rozhodcami však ukázalo, že tomu tak nebolo a gól bol uznaný.

Nečakané víťazstvo nad druhým silným súperom zarezonovalo sociálnymi sieťami. V rámci živej diskusie o zápase, samozrejme, nechýbali ani memes.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť