Streda 6.7.2022
sk
Patrik, Patrícia
cz
Den upálení mistra Jana Husa

V dobe, keď je multitasking nevyhnutnosťou a zároveň prirodzená súčasť života sa snažíme zjednodušiť si život najviac, ako sa len dá. Neustále potrebujeme mať mobil v rukách, tým pádom nie je priestor na držanie niečoho ďalšieho.

Japonci, ako veľmi pracovitý národ, sa rozhodli svoj život zjednodušiť práve vynálezom dáždnika, ktorý nemusíš vôbec držať v ruke. Jediným rizikom pri tomto novom type ochrany proti dažďu je to, že v ňom budeš vyzerať dosť smiešne. Dáždnik totiž pripomína prezervatív. Dáždnik predáva japonská firma Dospara za 500 japonských jenov, čo v prepočte na eurá vychádza približne 3,89 €.

Tento japonský zázrak vyzerá ako nadrozmerný klobúk, zakrýva človeku hlavu a patriaca „obruč“ k nemu zakrýva ramená a zvyšok tela. Okrem toho sa na tomto dáždniku nachádza aj priesvitná časť, vďaka ktorej môžeš pokojne používať svoj mobil bez toho, aby ti naň pršalo.

Samozrejme, takýto dáždnik by človeku poslúžil iba pri jemnom daždi či mrholení. Stačilo by, aby vietor trochu zafúkal a aj tak by si bol celý mokrý. Čo však si aj s normálnym dáždnikom.

Síce dáždnik nevyzerá dvakrát pevný, no len tak ti ho neodfúkne vďaka zachyteniu pod pazuchami. Okrem toho, priemer ochrannej časti, zakrývajúcej plecia, je približne 76 centimetrov, čo je dosť na to, aby ťa to uchránilo od nechceného navlhnutia. Od dažďa, samozrejme. V Japonsku volajú tento vynález Teburagasa, čo v doslovnom preklade znamená hands-free dáždnik.

Výhodou dáždnika je, že sa dá zložiť na veľmi malé balenie, ktoré tiež pripomína prezervatív. Vyzerá síce naozaj pohodlne a bezstarostne, ideálne pre človeka, ktorý nerád nosí dáždnik stále so sebou, prípadne ho všade zabúda. Ako vecička, ktorú si hodíš do kabelky alebo tašky to nie je vôbec zlý nápad. Ak by si mal záujem o tento super japonský vynález, môžeš si ho objednať tu. Musíš si však najskôr stránku preložiť z japončiny.

Zdroj obrázkov: dospara.co.jp (https://www.dospara.co.jp/5shopping/detail_parts.php?bg=7&br=225&sbr=1110&ic=456112&ft=手ぶら傘&lf=0&utm_source=DesignTAXI&utm_medium=DesignTAXI&utm_term=DesignTAXI&utm_content=DesignTAXI&utm_campaign=DesignTAXI)

Zdroj: designtaxi.com 
Titulná fotka: Wang Xi, Unsplash 


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť