Piatok 7.10.2022
sk
Eliška
, Elisa
cz
Justýna
, Justina, Justin

Diery na ponožkách sú problémom takým starým, ako samy ponožky. Ako si s tým poradiť? Podaktorí ľudia strategizujú a nosia deravé ponožky v situáciách, keď sú si istí, že sa určite nebudú vyzúvať. Ďalší sa spoliehajú na to, že malá dierka veľmi prekážať nemusí, a dokonca sa ju snažia zašiť. Mnoho ľudí však ponožky vyhodí pri prvej dierke, čo sa objaví.

Nekontrolovateľné kopy odpadu a znečistená planéta sú problémy, ktoré by mali trápiť každého. Japonská značka ekoD works a jej dizajnér Fukuzawa Takayuki svojským spôsobom zareagovali na zvyk ľudí vyhodiť ponožky, keď sa na nich objaví akákoľvek diera. Predstavili ponožky, ktoré sú deravé už od výroby.

ekoD Works

Ponožky, ktoré si už kúpiš s dierou

Takzvané SDGsocks sú na prvý pohľad obyčajné ponožky, ktoré však vynikajú jedným detailom – na mieste palca sa nachádza diera. Precízne umiestnená dierka je starostlivo obšitá, aby sa ďalej nerozširovala. Takýmto unikátnym modelom sa značka zrejme snaží „normalizovať“ diery na ponožkách a upozorniť, ako veľa odpadu zbytočne vzniká.

Keď sa nad tým človek zamyslí, istým spôsobom to dáva zmysel – nemôžeš vyhodiť ponožku po tom, čo sa ti na nej spraví diera, ak kvôli už existujúcej diere žiadna diera nevznikne! SDGsocks sa zatiaľ nepredávajú, fanúšikovia ekologických inovácií si na novinku budú musieť ešte počkať.

ekoD Works
ekoD Works
ekoD Works

Zdroj: Profimedia


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť