Jedným z pozitív cesty do školy či do práce počas upršaného rána je možnosť kresliť prstom na zarosené okno. Treba sa vedieť tešiť aj z maličkostí. Človek sa tak aspoň na chvíľu môže cítiť ako postava v melancholickom videoklipe.
Čo sa ale dá robiť, keď chceš mať svoju melancholicko-romantickú chvíľku, avšak miestne hydrometeorologické podmienky ti nedoprajú zarosené okno? Japonskí vynálezcovia, našťastie, priniesli riešenie, uvádza Designboom.
Úplne ako naozaj
Štvorica technologických expertov zostrojila technológiu zvanú Wipe Fake. Ide o veľmi presvedčivý simulátor zaroseného okna, ktorý funguje za akýchkoľvek podmienok. Po dotyku prstov sa displej stáva priehľadným a nastáva podobný efekt, ako keď stierame vodu zo skla. Stekajúce kvapky sú parádnym detailom, ktorý robí celý zážitok omnoho uveriteľnejším.
Wipe Fake sa zrodilo v rámci súťaže µProto, ktorá dala trom tímom mesiac na to, aby priniesli nové a originálne využitie pre priehľadný displej s tekutými kryštálmi. Aj ďalšie dve pracovné skupiny vymysleli zaujímavé veci.
Ďalšie skvelé vynálezy
Ďalším vynálezom, ktorý vzišiel z tejto súťaže, bol Biotalk. Dalo by sa povedať, že ide o inteligentné sklo pre terárium, ktoré pozorovateľovi zvýrazňuje polohu zvieraťa a zobrazuje mu o ňom informácie.
Vďaka µProto svetlo sveta uzrela aj technológia Suru Heart. Zaujímavá technológia má podporovať úprimnú komunikáciu. Displej umiestnený medzi dvomi ľuďmi sa spriehľadňuje či zatemňuje na základe fyziologických funkcií diskutujúcich. Ak máš teda napríklad nevhodnú polohu tela, komunikácia je prerušená.