Japonka vyrába hlúpe a zábavné vynálezy, ktoré ti uľahčia život (nielen) počas pandémie korony

Toto je ten správny spôsob propagácie vedy medzi mladými dievčatami.

Zdroj: MUDAzukuri / youtube.com

Pandémia koronavírusu je niečo, čo za posledných sto rokov nemá obdobu. Výnimočná situácia pred nás postavila problémy, akým sme celé generácie nemuseli čeliť, plus pridala niečo úplne nové. Je teda celkom prirodzené, že kríza predstavuje príležitosť pre nové vynálezy a zlepšováky. Aj tie sprosté.

Vyrábanie hlúpych vynálezov má v Japonsku dlhú tradíciu a toto hobby má aj vlastný názov – chindogu. Chindogu v doslovnom preklade znamená „nezvyčajný nástroj“. Fenoménu sa dokonca venuje medzinárodná organizácia The International Chindogu Society, ktorej cieľom je propagovať chindogu vo svete.

Jednou z mladých tvorkýň chindogu je Marina Fujiwara. Marina so svojou kariérou vynálezkyne začala už v roku 2013, keď na svojom Youtube kanáli predstavila svoje prvé gadgety. Japonka svojou tvorbou reaguje na súčasnú pandémiu koronavírusu a prináša viaceré zlepšováky pre každodenný život. Jedným takým kúskom je aj rúško, ktoré ti umožňuje jesť.

Ďalšou vynikajúcou modifikáciou rúška je úprava, ktorá pomôže každému človeku so slabým hlasom. Ak sa ti s prekrytou tvárou ťažko rozpráva a druhí ľudia ti nerozumejú, existuje riešenie – namontuj si na rúško reproduktor.

Každý, kto má za sebou prácu v homeoffice, vie, že meetingy cez videohovor vedia byť niekedy (vždy?) riadne otravné. Tento jednoduchý vercajk ti umožní veľmi elegantne nasimulovať stratu spojenia a venovať sa iným aktivitám.

Ešte raz na tému videohovorov. Nikomu sa nechce obliekať do biznis odevu len kvôli niekoľkým momentom na kamere. V teplákoch sa predsa lepšie leží na gauči a hltajú čipsy. Pomocou tohto vynálezu nebudeš nikdy vyzerať zle počas videokonferencie.

S úsmevom ide všetko ľahšie. Ale čo robiť, keď úsmev nejde ľahko? Aj na riešenie tohto problému existuje mechanická pomôcka. Tento aparát ti zabezpečí okúzľujúci úsmev na počkanie.

Ľuďom, pohybujúcim sa v kancelárskom prostredí, hrozí riziko, že ich zaplaví nikdy nekončiaca hŕba vizitiek. Čo s nimi? Odmietnuť nemôžeš, a drvivá väčšina z nich je pre teba len zbytočný kus papiera. Marina, našťastie, vymyslela roztomilú malú skartovačku, ktorou môžeš všetky nežiadúce vizitky okamžite zlikvidovať.

Mladá vynálezkyňa sa nevyhýba ani dielam, ktoré by podľa Ženevských konvencií mali byť zakázané. Tento diabolský vynález mohla vytvoriť len naozaj zvrátená myseľ – ide o papuče, ktoré nositeľovi simulujú chôdzu po kúskoch Lega.

Zlý kolega či spolubývajúci môže byť naozaj prekliatím. Najmä, ak neuznáva princíp súkromného vlastníctva. Súkromného vlastníctva, ktoré predstavuje tvoj obľúbený koláčik. V tomto boji nemusíš byť sám a strážením jedla v chladničke môžeš poveriť takúto odhodlanú parťáčku.

Nasledujúci vynález je niečo úplne jednoduché – pomôže dámam upútať pánsku spoločnosť.

Obyčajná ceduľka NERUŠIŤ môže na pracovisku pôsobiť veľmi neesteticky a paradoxne – rušivo. Predsa by ale bolo dobré mať k dispozícii signál, ktorým sa dá každému jasne povedať, že počas práce nemáme záujem o konverzáciu. Aké je to super, ak má podobu krásnej kytičky?

Kto by aspoň na chvíľu nechcel zažiť, aké je to stať sa filmovou hviezdou? Nielen tak hocijakou, ale postavou priamo z legendárneho Titanicu. Šikovná Marina má skutočne romantické srdce, a preto skonštruovala zariadenie, vďaka ktorému môžeš zreprodukovať najznámejšiu scénu z filmovej klasiky.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
6
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
16
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Horor nie je len Stephen King. Prinášame ti 5 skvelých spisovateľov desivých príbehov (2. časť)

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME