Dlhodobou karanténou v dôsledku pandémie koronavírusu sa trápia nielen ľudia, zmätené sú ňou aj zvieratá. Ako píše portál Indy100, v Japonsku sa obávajú, aby ich úhory v akváriu nezabudli, ako ľudia vyzerajú. Vyriešiť to chcú naozaj netradične.

Posledné týždne žijeme skutočne zvláštne časy. Kvôli pandémii koronavírusu sa prakticky celý svet zastavil a s ním došlo k zrušeniu či odloženiu aj mnohých kultúrnych, športových či náboženských podujatí. Zatvorené dlho ostali (a niekde ešte zrejme aj ostanú) kiná, divadlá, múzeá či knižnice.

Shutterstock

Mnoho krajín, vrátane Slovenska, už síce zmierňuje opatrenia, ale zatiaľ nedokážeme odhadnúť, kedy sa život vráti do starých koľají. O to viac, keď nám podľa vedcov hrozí aj druhá vlna pandémie.

Zatvorené prevádzky nájdeme po celom svete, a to aj v ďalekom Japonsku. V tamojšom akváriu Sumida Aquarium sú týmto stavom znepokojení. Podľa pracovníkov sú zvieratá tiež nervózne, pretože sú zvyknuté na návštevy ľudí. Zdá sa tiež, že úhory v akváriu počas uzavretia prevádzky úplne zabudli, ako ľudia vyzerajú.

Vždy, keď okolo nich pracovníci prechádzajú, skryjú sa do piesku. To zamestnancov postavilo do pozoru a rozhodli sa, že úhorom karanténu spríjemnia. Chystajú sa totiž usporiadať takzvaný „face-showing festival“, kde sa môžeš zapojiť do videochatu… s úhormi.

Je možné, že pokiaľ si úhory odvyknú na ľudskú spoločnosť, začnú návštevníkov v budúcnosti považovať za hrozbu a budú sa pred nimi skrývať. Preto zamestnanci umiestnili pred nádrže s úhormi päť tabletov s kamerami. Ľudia sa tak s nimi môžu spojiť, aj keď je akvárium ešte zatvorené.

Zvieratá sú zaiste dosť zmätené súčasnou situáciou. Pred pár týždňami sme ti priniesli článok o tom, ako sa vo Veľkej Británii vydali do detského parku ovečky, v priestoroch akvária v americkom Chicagu sa zase prechádzal tučniak, ako môžeš vidieť na videu nižšie.


Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné