Japonské akvárium pozýva fanúšikov na videochat s úhormi. Tie kvôli karanténe trpia osamelosťou

Úhory pomaly zabúdajú na to, že ľudia vôbec existujú.

Zdroj: Shutterstock

Dlhodobou karanténou v dôsledku pandémie koronavírusu sa trápia nielen ľudia, zmätené sú ňou aj zvieratá. Ako píše portál Indy100, v Japonsku sa obávajú, aby ich úhory v akváriu nezabudli, ako ľudia vyzerajú. Vyriešiť to chcú naozaj netradične.

Posledné týždne žijeme skutočne zvláštne časy. Kvôli pandémii koronavírusu sa prakticky celý svet zastavil a s ním došlo k zrušeniu či odloženiu aj mnohých kultúrnych, športových či náboženských podujatí. Zatvorené dlho ostali (a niekde ešte zrejme aj ostanú) kiná, divadlá, múzeá či knižnice.

Shutterstock

Mnoho krajín, vrátane Slovenska, už síce zmierňuje opatrenia, ale zatiaľ nedokážeme odhadnúť, kedy sa život vráti do starých koľají. O to viac, keď nám podľa vedcov hrozí aj druhá vlna pandémie.

Zatvorené prevádzky nájdeme po celom svete, a to aj v ďalekom Japonsku. V tamojšom akváriu Sumida Aquarium sú týmto stavom znepokojení. Podľa pracovníkov sú zvieratá tiež nervózne, pretože sú zvyknuté na návštevy ľudí. Zdá sa tiež, že úhory v akváriu počas uzavretia prevádzky úplne zabudli, ako ľudia vyzerajú.

Vždy, keď okolo nich pracovníci prechádzajú, skryjú sa do piesku. To zamestnancov postavilo do pozoru a rozhodli sa, že úhorom karanténu spríjemnia. Chystajú sa totiž usporiadať takzvaný „face-showing festival“, kde sa môžeš zapojiť do videochatu… s úhormi.

Je možné, že pokiaľ si úhory odvyknú na ľudskú spoločnosť, začnú návštevníkov v budúcnosti považovať za hrozbu a budú sa pred nimi skrývať. Preto zamestnanci umiestnili pred nádrže s úhormi päť tabletov s kamerami. Ľudia sa tak s nimi môžu spojiť, aj keď je akvárium ešte zatvorené.

Zvieratá sú zaiste dosť zmätené súčasnou situáciou. Pred pár týždňami sme ti priniesli článok o tom, ako sa vo Veľkej Británii vydali do detského parku ovečky, v priestoroch akvária v americkom Chicagu sa zase prechádzal tučniak, ako môžeš vidieť na videu nižšie.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
4
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Tragické úmrtia a záhadné javy. 10 mrazivých hororov, ktoré sú vraj prekliate

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME