Japonskí hudobníci ti ukážu, že aj čiarový kód v sebe môže ukrývať kus umenia

Brigáda za kasou už nikdy nebude ako doteraz.

Zdroj: profimedia

Japonsko je technologická veľmoc a človek má niekedy pocit, že ľudia sa tam rodia s Nintendom v ruke. Krajina vychádzajúceho slnka každodenne vyprodukuje desaťtisíce kusov kvalitnej elektroniky. Čo sa ale deje so zastaranými kúskami, o ktoré už nikto nemá záujem?

Japonci sú našťastie známi aj svojím zápalom pre zlepšováky a kadejaké inovácie. Aj vyslúžilá elektronika sa vďaka tomu môže premeniť na hudobný nástroj. Tvorivý kolektív ELECTRONICOS FANTASTICOS! je expert na takéto transformácie a vo svojom portfóliu má zopár parádnych improvizovaných nástrojov.

Možno je ťažké si to predstaviť, ale starý televízor predstavuje skvelý materiál na výrobu bicích „padov“

Ventilátor s niekoľkými drobnými úpravami zasa poslúži ako neobyčajný basový nástroj

Factory Fan Bass

NICOS! #electronicosfantasticos Bass again!Factory Fan Bass: By attaching a disk with holes to the fan, it converts blinks of lights to electric signals and generates sound from a bass amplifier. Different numbers of holes can generate a musical scale, and turning on/off of the power makes it roar.ー工場扇風機ベース。穴あきの円盤を扇風機にとりつけ、回転による光の点滅を電気信号に変えてベースアンプから音を鳴らす。穴の数によって音階が生まれる。電源のON/OFFで唸らせる。 Created by Ei Wada + Teruo Takahashi(from the iron factory) + Nicos Orchest-LabPlayed by Ei Wada

Gepostet von Electronicos Fantasticos am Mittwoch, 29. Januar 2020

Azda najbizarnejším nástrojom ELECTRONICOS FANTASTICOS! je obyčajná čítačka na čiarové kódy. Kto by čakal, že niečo také nudné a všedné ako skener čiarových kódov, sa postará o energickú techno párty?

Zariadenie, ktorého otravné pípanie poznáme zo supermarketov, mení vydávaný tón v závislosti od akýchkoľvek čiar, ktoré mu dáme prečítať. Spolu s takouto „čiarovou stenou“, akú vidíme v nasledujúcich videách, dokáže zahrať širokú paletu zvukov.

Skener čiarových kódov naozaj nie je len nejaká srandička na jamovanie, ale plnohodnotný hudobný nástroj. Ako ukazuje nasledujúce video, ktoré fakt stojí za pozretie, živé vystúpenie môže predstavovať parádny audiovizuálny zážitok. V jeho úvode hudobníci prezradia čo-to zaujímavé o použitých technológiách.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
6
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Dramatické situácie bežného života, pri ktorých sa ti na chvíľu zastaví srdce (2. časť)

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME