Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 16.7.2024
sk
Drahomír
, Drahomíra
cz
Luboš
, Liboslav, Luboslav

Japonsko postihlo silné zemetrasenie s magnitúdou 6,2

Japonsko je jednou z krajín, ktoré sú najviac náchylné na výskyt zemetrasení


Silné zemetrasenie s magnitúdou 6,2 postihlo v nedeľu severnú čas Japonska, uviedla americká geologická služba USGS. TASR informuje na základe správy agentúry AFP.

Zemetrasenie postihlo najsevernejší japonský ostrov Hokkaidó vo večerných hodinách miestneho času (11:55 h SELČ), japonská meteorologická služba však uviedla, že varovanie pred prípadnou vlnou cunami nevydali.

Podľa USGS došlo k otrasom neďaleko pobrežia v hĺbke 123 kilometrov, pričom silné otrasy trvali 20 až 30 sekúnd. Stanica NHK uviedla, že informácie o prípadných škodách či zraneniach osôb neboli bezprostredne známe; žiadne problémy nehlásili ani z jadrových zariadení v oblasti.

 Zemetrasenie postihlo Japonsko v okolí metropoly Tokio aj v máji tohto roka. Ľahšie zranenia vtedy utrpelo niekoľko ľudí a došlo aj k materiálnym škodám.

Agentúra AP pripomína, že Japonsko je jednou z krajín, ktoré sú najviac náchylné na výskyt zemetrasení. Ničivé zemetrasenie a následné cunami, ktoré Japonsko zasiahlo v roku 2011, spôsobilo haváriu v atómovej elektrárni Fukušima.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.