Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 16.7.2024
sk
Drahomír
, Drahomíra
cz
Luboš
, Liboslav, Luboslav

Pokiaľ máš doma psa či mačku, iste s nimi pravidelne chodíš na prechádzky. Pravda, rôzne druhy zvierat vyžadujú prechádzky v rôznej intenzite. Niektorým sa až tak veľmi nechce, iné by vonku strávili najradšej celý deň.

Ako píše portál Unilad, pravidelné výlety do prírody či ulíc mesta sa ale netýkajú len psov či mačiek. Tak napríklad Hisao Mitani z Japonska ako svojho domáceho maznáčika chová veľkého samčeka africkej korytnačky menom Bon-chan!

Profimedia

Pravidelné prechádzky

A ako správny ohľaduplný pán s ním tiež chodí na prechádzky po uliciach Tokia, čím púta zarazené pohľady okoloidúcich. Jemu to ale, zdá sa, vôbec nevadí a na svojho Bon-chana nedá dopustiť. Vo svojej opatere ho má už viac ako 20 rokov a impulz na to, aby si ho zaobstaral, pôvodne prišiel od jeho manželky. Keď si ho Mitaniovci priniesli domov, bol taký malý, že ho mohli vziať do dlane.

@sugoimart

im only living for the kabuto on his head tbh ? #fyp #foryoupage #africantortoise #japanthings #animals #japanlife #tsukishima #japan #sugoimart

♬ original sound – sugoimart

To by však teraz už rozhodne nebolo možné, keďže z Bon-chana je naozaj poriadny „macek“, ktorý váži okolo 70 kilogramov. Mitani a jeho korytnačí spoločník sa dostali do centra záujmu už v roku 2015, keď sa ich príbeh dostal na stránky webov a novín. Mitani v rozhovore s novinármi priznal, že pôvodne netušil, že Bon-chan bude taký veľký.

Dodal tiež, že prechádzky väčšinou trvajú len päť minút, keďže Bon-chan sa pohybuje veľmi pomaly. V zimných mesiacoch mu Mitani dáva aj špeciálny kabátik, aby ho udržal v teple. Bon-chan si dokonca zvykol vítať hostí domu smútku, ktorý Mitaniovci prevádzkujú.

„Niektorí ľudia môžu povedať, že je absurdné mať takú veľkú korytnačku v dome smútku,“ povedal Mitani. „Ale aj keď ľudia smútia, tak hneď ako uvidia Bon-chana, usmejú sa. Takže si nemyslím, že je to až taký zlý nápad.“ Zároveň uviedol, že keďže sa tento druh korytnačiek vyznačuje dlhovekosťou (dožívajú sa často až 80 rokov, prípadne aj viac), Mitani je zmierený s tým, že určite z tohto sveta odíde pred svojím zvieracím miláčikom.

Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.