Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 24.7.2024
sk
Vladimír
cz
Kristýna, Tina
, Kristina, Kristen

Momentálne sú rúška povinné takmer v celom svete, hlavne v obchodoch, kde ich má personál na sebe počas celej šichty. Jedna z povinností personálu v obchodoch by mal byť aj ústretový prístup k zákazníkom, k čomu patrí aj úsmev na tvári.

Ten však teraz nevidieť, lebo všetci majú na tvári rúška. Aby vyzeral personál tohto japonského obchodu sympatickejšie aj s rúškami na tvárach, rozhodli sa zaviesť špeciálne rúška. Informovali o nich na Twitteri.

Rúško s emóciou

Pod rúškom len ťažko vidíme, či sa človek usmieva, alebo nie. Môžeme to síce vidieť na očiach, no vidieť úsmev na tvári vždy poteší. Aby zamestnanci japonského obchodu vyzerali prívetivejšie aj s rúškami na tvári, rozhodli sa zaviesť rúška, ktoré už majú úsmev na sebe.

Zamestnanci si tak nemusia robiť hlavu s tým, že sa na svojich zákazníkov málo usmievajú. Rúško túto úlohu plní za nich. Masky majú dostupné v mužskej aj ženskej verzii a úsmevy sú na nich zobrazené ako výrezy z akejsi fotografie. Vyzerá to preto dosť dôveryhodne, akoby mali na rúškach výrez a bol to ich naozajstný úsmev.

Ľudia majú na ne rôzne názory

Niekto považuje tieto masky za geniálny nápad, iným zasa pripadajú dosť desivé. Predstav si, že by niektorého zo zamestnancov zákazník naštval, z očí by mu šla zúrivosť, no na tvári by mal stále úsmev, lebo ho má na maske. Nuž, nie je to úplne nemožné. Aj z ukážky vo videu vidíme, že to môže byť miestami celkom desivé. Našli sa však aj ľudia, ktorí ocenili nekonečnú pozitívnosť a vynaliezavosť Japoncov.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.