Japonský obchod zaviedol špeciálne rúška, ktoré robia personál sympatickejší

Na tento nápad sú rôzne názory.

Zdroj: Twitter @takeya_co_jp

Momentálne sú rúška povinné takmer v celom svete, hlavne v obchodoch, kde ich má personál na sebe počas celej šichty. Jedna z povinností personálu v obchodoch by mal byť aj ústretový prístup k zákazníkom, k čomu patrí aj úsmev na tvári.

Ten však teraz nevidieť, lebo všetci majú na tvári rúška. Aby vyzeral personál tohto japonského obchodu sympatickejšie aj s rúškami na tvárach, rozhodli sa zaviesť špeciálne rúška. Informovali o nich na Twitteri.

Rúško s emóciou

Pod rúškom len ťažko vidíme, či sa človek usmieva, alebo nie. Môžeme to síce vidieť na očiach, no vidieť úsmev na tvári vždy poteší. Aby zamestnanci japonského obchodu vyzerali prívetivejšie aj s rúškami na tvári, rozhodli sa zaviesť rúška, ktoré už majú úsmev na sebe.

Zamestnanci si tak nemusia robiť hlavu s tým, že sa na svojich zákazníkov málo usmievajú. Rúško túto úlohu plní za nich. Masky majú dostupné v mužskej aj ženskej verzii a úsmevy sú na nich zobrazené ako výrezy z akejsi fotografie. Vyzerá to preto dosť dôveryhodne, akoby mali na rúškach výrez a bol to ich naozajstný úsmev.

Ľudia majú na ne rôzne názory

Niekto považuje tieto masky za geniálny nápad, iným zasa pripadajú dosť desivé. Predstav si, že by niektorého zo zamestnancov zákazník naštval, z očí by mu šla zúrivosť, no na tvári by mal stále úsmev, lebo ho má na maske. Nuž, nie je to úplne nemožné. Aj z ukážky vo videu vidíme, že to môže byť miestami celkom desivé. Našli sa však aj ľudia, ktorí ocenili nekonečnú pozitívnosť a vynaliezavosť Japoncov.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
4
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Všetko, čo sa v našom živote zmení príchodom dospelosti

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME