Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 23.3.2023
sk
Adrián
cz
Ivona
, Yvona

Japonský parlament odobral mandát youtuberovi, ktorý ani raz neprišiel do práce

Higašitani tvrdí, že ak sa vráti do Japonska zo zahraničia, mohli by ho zatknúť v súvislosti s vyšetrovaním údajného ohovárania


Japonský parlament odobral mandát youtuberovi Jošikazu Higašitanimu, ktorý sa od svojho zvolenia v júli 2022 ani raz nedostavil na zasadanie zákonodarcov. Ide o prvý takýto prípad za viac ako 70 rokov, uviedla v stredu agentúra AFP.

Päťdesiatjedenročný Higašitani, známy pod svojou online prezývkou GaaSyy, dostal v marci od vedenia parlamentu pokyn, aby sa za svoju dlhodobú neprítomnosť v parlamente ospravedlnil. Na parlamentné zasadnutie, na ktorom mal svoje ospravedlnenie predniesť, sa však opäť nedostavil. Horná komora japonského zákonodarného zboru preto v utorok rozhodla o tom, že mu bude odobratý mandát.

Profimedia

Youtuber a bývalý podnikateľ sa aktuálne zdržiava vo svojom sídle v Dubaji a tvrdí, že ak sa vráti do Japonska, mohli by ho zatknúť v súvislosti s vyšetrovaním údajného ohovárania. Higašitani bol zvolený za malú stranu Seidžika Džoši 48, ktorá má v parlamente len dvoch zástupcov. Jeho mandát prevezme iný člen strany. Japonský parlament naposledy odobral poslancovi mandát v roku 1951, upozorňuje AFP.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje