Jazyk, prsia, striekanie z očí. Netradiční umelci, ktorí maľujú všetkým možným, len nie rukami!

Áno, aj penisom, ak je to to, čo ťa zaujíma

Maľovať rukami? Pche, to je predsa pre slabochov. Ale s inými časťami tela to už nie je také jednoduché!

1. Natalie Irish a jej zvodné bozky

Mnohí muži mi určite dajú za pravdu, keď poviem, že žena vie s ústami robiť naozajstné divy. Či už doma v posteli alebo v obchodnom centre, keď ti narobí scénu, lebo si pri pohľade na grécky jogurt spomenula, ako si pred tromi rokmi na dovolenke trochu pridlho pozeral na tú kozatú čašníčku. Tak, či onak, výsledok vždy stojí za to. No americká maliarka Natalie Irish používa svoje ústa aj inak a perami vytvára nezameniteľné umelecké diela, na ktoré je radosť sa pozerať. Túto techniku objavila v roku 2011, kedy sa po prvý raz rozhodla rúžom skrášlené pery pritisnúť na maliarske plátno a bozkávanie sa jej natoľko zapáčilo, že sa ku klasickým maľbám dodnes nevrátila.

Natalie Irish / facebook.com (https://www.facebook.com/natalieirish.art/)

2. Ani K a hravý jazyk

Tu mi dajú za pravdu zase ženy, že mužský jazyk určite nie je časť ich tela práve na zahodenie. Pri prečítaní predchádzajúcej vety však asi umenie bolo to posledné, čo vám behalo po rozume. Ani K je umelec z Indie, ktorého už ako malého chlapca očarilo, čo všetko dokázal namaľovať jeden úspešný maliar aj napriek tomu, že nemal ruky. Vtedy sa Ani rozhodol, že aj on by rád skúsil niečo netradičné a začal maľovať nosom. Takéto maľby sa však vo svete umenia vyskytovali už aj pred tým a jemu stále nedalo spávať, že nevymyslel čosi inovatívne a vlastné. Napokon to skončilo jazykom. Jeho bizarná technika má však jeden veľký háčik – farby sú toxické. A tak pri každom svojom diele riskuje Ani otravu, dokonca i sám priznáva, že často po maľovaní upadne na nejaký čas do bezvedomia.

Ani K / facebook.com (https://m.facebook.com/photo.php?fbid=10152223327104250&id=756599249&set=a.10150162673739250.298843.756599249&ref=content_filter)

3. Martin Sodoms, ktorý maľuje ústami

Keď si predstavím, že ja nie som schopná ani nasať špagetu bez toho, aby som nezašpinila všetko v okruhu jedného kilometra, je pre mňa naozaj nepredstaviteľné, ako niekto dokáže do úst uchopiť štetec a namaľovať s ním niečo schopné. Avšak Martin Sodoms, umelec z Juhoafrickej republiky, má očividne v ústach trochu viac citu ako moja maličkosť, a dokáže to. Výsledky jeho orálnej práce (to som si nemohla odpustiť) však rozhodne stoja za to a na prvý pohľad by nikto nepovedal, že na jeho dielach sa ruky nepodieľali ani v najmenšom. A dokonca ani na druhý, ani na tretí…

Martin Sodoms / facebook.com (https://www.facebook.com/qawcza/photos/pcb.388276128339743/388275888339767/?type=3&theater)

4. Huang Goufu a jeho inšpiratívne maľby

Huang Goufu je priamym príkladom toho, že kde je vôľa, tam je cesta. Tento 41-ročný čínsky maliar sa naučil hre s farbami pomocou pravej nohy a úst po tom, čo v detstve pri tragickom nešťastí prišiel o obe ruky. Vo veku 18 rokov musel prerušiť štúdium kvôli otcovej chorobe, ktorá si vyžadovala finančne nákladnú liečbu, a začal zarábať práve tým, že svoje maliarske zručnosti predvádzal na verejnosti. Ak tento inšpiratívny muž nie je dostatočným príkladom pre všetkých neprispôsobivých občanov Slovenska, ktorí si letia vybavovať invalidný dôchodok len čo im na dva dni zaľahlo v uchu, tak už neviem.

twitter.com (https://twitter.com/hashtag/huangguofu)

5. Leonardo Granato a jeho výstreky z očí

Možno ma po tomto jednoduchom citoslovci všetci priaznivci kontroverzného umenia zakopú pod čiernu zem, ale fuj. A au. A… Čo?! Ale k veci. Leonardo Granato je maliar z Argentíny a pri pohľade na jeho unikátnu techniku mnohým prebehnú po chrbte zimomriavky. Svoje diela tento umelec totiž tvorí vystrekovaním farby na plátno. A tá farba vystrekuje z jeho očí. Takúto tvorbu mu umožňuje jeho nezvyčajná fyziológia – v detstve totiž prišiel na to (a ja naozaj nechcem vedieť, ako na to preboha prišiel), že keď vdýchne tekutinu nosom, je schopný ju vystreknúť cez oko. V dospelosti sa teda rozhodol túto svoju schopnosť zúžitkovať a prispieť aj svojou troškou do sveta kreatívnych podivností.

youtube.com (https://www.youtube.com/watch?v=ymq7ACTCiaU)

6. Boobie painter

Marcey Hawk, ktorá v umeleckej sfére vystupuje pod menom Boobie painter (netuším, ako to preložiť, ale po nasledujúcich riadkoch určite pochopíte aj sami, čo to má znamenať), a jej prezývka jasne napovedá, ktorou časťou tela tvorí obrazy ona. Marcey na tvorbu umenia využila najsilnejšie ženské zbrane – maľuje svojim poprsím. Ako sama tvrdí, má niekoľko obľúbených ťahov, ktorými dovádza svoje diela do dokonalosti. Pomenovala ich nasledovne – stlač a zatoč, otláčanie bradaviek, otláčanie celých prsníkov, len špička a kozatý twerk. Rada by som vám sem hodila link na YouTube video s jej tvorbou, ale som si istá, že v akcii si ju budete musieť pozrieť na celkom iných stránkach.

Boobie Painter / facebook.com (https://www.facebook.com/BoobiePainter/photos/a.1911438325552074.1073741842.263496843679572/2097625710266667/?type=3&theater)
Boobie Painter / facebook.com (https://www.facebook.com/BoobiePainter/photos/a.1911438325552074.1073741842.263496843679572/2097625710266667/?type=3&theater)

7. Pricasso a jeho mužská pýcha

Keďže existuje maliarka, ktorá využíva svoje prsia, nie je prekvapením, že existuje aj niekto opačného pohlavia, ktorý sa tiež rozhodol využiť svoje vnady. Respektívne jednu konkrétnu vnadu, ktorou napočudovanie maľuje skutočne úžasné obrazy. Obrazy tvorí presne tak, ako si to predstavujete. Strčí pohlavný úd do farby a následne ho používa ako štetec. Zaujímavé, nie?

pricasso.com (https://pricasso.com/portrait-gallery/)
pricasso.com (https://pricasso.com/portrait-gallery/)

Zdroj: brightside.me
Titulná fotka: youtube.com

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Tínedžeri podľahli čaru plastík. Chcú vyzerať ako ich fotografie s filtrom zo Snapchatu!


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME