Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 3.12.2023
sk
Oldrich
cz
Svatoslav
, Světoslav

Firmy si často lámu hlavu nad tým, akým spôsobom svoju značku poľudštiť a vyvolať v zákazníkoch pocit, že produkt je nielen vecou, ktorú používajú, ale aj ich kamarátom. Klasickí maskoti zvyknú byť v digitálnej dobe nahrádzaní „virtuálnymi asistentami“.

Jedným z nich je Clippy od Microsoftu. Ten bol súčasťou programov Office vydaných v rokoch (97-2003). Aj za taký krátky čas sa stihol stať postavičkou, ktorá sa na dlhé roky zapísala do pamäti všetkých, čo mali možnosť stretnúť sa s ním počas práce s počítačom.

profimedia

Microsoft prišiel s výzvou

Spinka s očami a obočím sa na dlhé roky vyparila a teraz je možný jej návrat. Na twitterovom účte Microsoftu beží výzva, ktorá vraví, že ak príspevok získa 20-tisíc lajkov, emoji spinky v programoch služby Microsoft 365 získa podobu Clippyho. Ako môžeme vidieť, tento cieľ sa ľahko podarilo prekonať. Lajkov je už vyše 150-tisíc.

Clippyho oficiálne meno znie Office Assistant alebo Clippit. Jeho úlohou bolo slúžiť ako interaktívna forma pomoci pre všetkých, ktorí si s programom nevedeli poradiť. Humanoidná spinka bola počas svojho pôsobenia veľmi kontroverzná – niektorí ju milovali, iní nenávideli. Druhý tábor bol zrejme početnejší, keďže Clippy z produktov Microsoftu zmizol.

Terč vtipov a paródií

Microsofťácky Office Assistant sa na dlhé roky stal stal terčom vtipov a paródií. Referencie naň sa objavili aj v seriáli The Office či mnohých komiksoch a memes.

Zdroj: twitter.com


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.