TikTok zabanoval Andrewa Tatea. YouTube zabanoval Andrewa Tatea. Facebook a Instagram zabanovali Andrewa Tatea. Momentálne sa to na teba valí z každej strany, všade je toho kopec a ty sa pýtaš jediné. Kto, dopekla, vôbec je Andrew Tate?! Dobrá otázka, ktorá má, nanešťastie, pomerne komplikovanú odpoveď.
Celým menom Emory Andrew Tate III je podľa Wikipédie bývalý profesionálny kickboxer s koreňmi v americkom Illinoise. Napriek tomu, že vyhral niekoľko svetových šampionátov, ho verejnosť viac ako nadaného športovca pozná ako sexistického mizogýna, ktorý uteká pred zákonom a bez štipky hanby zneužíva ženy na platenú prostitúciu. Ale poďme na to postupne.
Kedysi účinkujúci v reality show, dnes jednou nohou v base
Škandalózny a zvrátený príbeh Andrewa Tatea sa začal písať v roku 2016, keď sa objavil ako jeden z účinkujúcich v 17. sérii populárnej reality show Big Brother. Do hry vstúpil s jasnou stratégiou, tá mu ale nakoniec bola prd platná. Na povrch totiž vyplávalo video, v ktorom Tate agresívne mláti ženu opaskom, následkom čoho ho po necelom týždni zo súťaže eliminovali.
Tate tvrdil, že sú so ženou vo videu „skvelí priatelia“ a so všetkým, čo sa v ňom odohrávalo, súhlasila. Či ho v tomto možno zobrať za slovo, je diskutabilné. Predsa len, Andrew Tate si váži ženy zhruba ako desať deka debrecínskeho nárezu s dátumom spotreby dva mesiace dozadu.
Žije v domnienke, že ženy si za akúkoľvek formu sexuálneho obťažovania vlastne môžu samy a jediným dôvodom ich existencie je obšťastňovanie opačného pohlavia. Nie, to sme si nevycucali z prsta. K tomu všetkému sa ešte dostaneme.
Kniha pre ašpirujúcich alfa samcov
The Tate Bible. V 21. storočí sa nám tu rozmohol akýsi „nešvár“ a od športovcov cez hercov a spevákov až po youtuberov, každý má potrebu vydať vlastnú knihu. Andrew Tate nie je výnimkou. Hoci je pod ňou podpísaný, knihu The Tate Bible nenapísal sám… teda, nie tak úplne. Dokopy ju pozliepal jeden z jeho verných fanúšikov, ktorý pri jej spisovaní čerpal z Tateových príspevkov na sociálnych sieťach. Prevažne sa bavíme o Twitteri.
Stačí pár strán a človeku s mozgovou kapacitou, ktorá aspoň o trochu prevyšuje želatínu, musí byť jasné, že tento literárny skvost nikdy nemal uzrieť svetlo sveta. „Viete, ako ja – skutočný muž – pripravujem steak? Zmobilizujem jednu zo svojich siedmich frajeriek a prikážem jej: ‚Mäso, teraz!‘ Bum. Za chvíľu sa predo mnou objaví, dokonale pripravené aj s tabascom a pohárom vody k tomu.“
Nie, to nebol nevydarený pokus o satiru. To bol úryvok z novodobej „biblie“, ktorú si (za predpokladu, že sa aj ty chceš stať skutočným mužom) môžeš kúpiť za zhruba 16 eur. Bolo by ale celkom fajn, keby si to nerobil.
Ak si predsa nalomený, tu máš stručný výcuc, ktorý ti ušetrí ťažko zarobené peniaze – ženy patria do kuchyne a do postele, skutoční muži nevaria, pokiaľ robíš čokoľvek, čo ti nezarába peniaze, si idiot, násilie je nevyhnutnosť, potýčky so zákonom patria k životu a duševné choroby sú, rovnako ako koronavírus, jeden veľký mýtus.
Multi-milionár a „podnikateľ“, ktorý ide cez mŕtvoly
Nie doslova. Tateove podnikateľské praktiky rozhodne nie sú v súlade s kostolným poriadkom, ale „cez mŕtvoly“ je zatiaľ stále iba metafora. „Žiadne sr*čky, žiadna vata, len praktické lekcie o tom, ako zarobiť peniaze,“ píše sa na oficiálnej stránke Hustler’s University, ktorá pod vedením Tatea učí mužov, ako sa dostať od Felicie z druhej ruky k privátnemu lietadlu.
Mať vedomosti z určitej oblasti a za poplatok ich posúvať ďalej nie je nič zlé. Problém s Hustler’s University je ten, že funguje na princípe pyramídovej schémy, ktorá je nielen nemorálna, ale v mnohých krajinách sveta aj nelegálna. Za členstvo sa platí mesačný poplatok vo výške 50 dolárov. Ak však študenti dotiahnu na „univerzitu“ ďalších záujemcov, dostávajú určité percento z ich zaplatených členstiev.
Okrem „univerzitného profesora“ je Andrew Tate aj celkom schopný pasák. Ako prezradil vo svojej knihe, jeho kariéru v tomto odvetví odštartoval v deň, keď k sebe domov pozval štyri slečny zo zahraničia a oznámil im, že buď preňho budú zarábať peniaze na internete, alebo si môžu pobaliť saky-paky a vrátiť sa tam, odkiaľ prišli.
Dve odišli, dve zostali. Momentálne zastrešuje viac ako 75 modeliek, ktoré v jeho štúdiu prijímajú videohovory a účtujú si 4 doláre za minútu. Tate ryžuje na stránkach s týmto obsahom milióny a ako píše portál Mirror, vôbec sa netají tým, že je to jeden veľký podvod. Spolu so svojím bratom nútia dievčatá vymýšľať si smutné príbehy, vďaka ktorým im muži za služby platia ešte viac.
Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane