Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 1.12.2022
sk
Edmund
cz
Iva

Vzťahy sú veľmi častou a obľúbenou témou, pretože na dennom poriadku tešia či trápia snáď každého z nás. Aj keď si to možno nechceme priznať, vzťahy nás dosť ovplyvňujú a niektoré situácie nie je vôbec jednoduché znášať.

Obrátili sme sa preto na odborníčku v tejto oblasti, a to konkrétne na vzťahovú poradkyňu Michalu Koniarovú, ktorá je členkou Medzinárodnej asociácie profesionálnych vzťahových koučov. Michala ti bude prostredníctvom našej stránky pravidelne prinášať vzťahové témy, ktoré ženy riešia v každodenných životoch, ale aj problémy, s ktorými sa často hanbia zdôveriť svojmu okoliu. Dnešný článok ti vďaka 5 otázkam pomôže rozlúsknuť dilemu, či je pre teba tvoj partner ten pravý.

Michala Koniarová

Na začiatok je dobré povedať, že na svete neexistuje iba jeden jediný muž, ktorý je pre teba ten pravý. Ak by to tak bolo, boli by sme z pohľadu štatistiky všetky konštantne v zlých vzťahoch alebo single. Ten pravý muž pre teba je skrátka jeden z mnohých, ktorý spĺňa tvoju predstavu o partnerovi, ty spĺňaš tú jeho a je pripravený na vzťah.

Posledné štyri slová by som najradšej trikrát podčiarkla a nechala svietiť ako neón, pretože je toooooľko príbehov, keď spoznáme úžasných vysnívaných chlapov, akurát, že tí chlapi proste v danom momente nie sú na vzťah pripravení a my ženy veľmi rady tento detail úplne prehliadame. Oni sú skutočne skvelí chlapi, vôbec to nemyslím ironicky, ale ak nechceme skončiť zle, musíme si osvojiť fakt, že správny chlap v nesprávnom čase je, bohužiaľ, stále nesprávny chlap.

Shutterstock

Teraz ťa pozývam urobiť si so mnou rýchlu skúšku správnosti, či ten, s ktorým tvoríš pár, môže dostať nálepku ten pravý.

OTÁZKA #1 – Chémia funguje?

Dôvod, prečo je to prvá otázka, je prostý. Milostný život je totiž to, čo zásadne odlišuje kamarátske od partnerských vzťahov. Áno, ono sa hovorí, že posteľné záležitosti nie sú všetko, ale treba si uvedomiť, že keď v posteli všetko klape, tak je táto téma 20 % vzťahu, ale keď to vo vzťahu v tejto oblasti škrípe, razom je to celé o (nefunkčnom) intímnom živote a len ťažko budete spokojne prežívať výlety, romantiku, podporovať sa, počúvať sa…

Väčšinu času sa ním v hlave proste budete zaoberať. Takže prvý predpoklad Pána Božského je fungujúca chémia. Lebo keď to medzi vami neiskrí na začiatku, šanca, že to po čase príde, je z mojich skúseností limitne sa blížiaca k nule. Časom sa totiž môže zlepšovať „technická“ situácia v posteli, vzájomne sa spoznávate a viac si dávate to, po čom túžite, ale chémia buď je, alebo nie je, a časom skôr vyprchá, akoby sa mala zrazu objaviť. Preto bacha na to, keď to hneď na začiatku neiskrí!

Shutterstock

OTÁZKA #2 – Dokáže sa ponárať?

Nemyslím to, samozrejme, doslovne, ale v prenesenom význame si úprimne odpovedz, či je ten chlap schopný vydržať aj v prostredí a situáciách, ktoré pre neho nie sú komfortné či prirodzené, ale pre teba sú veľmi dôležité. Dokáže sa kvôli tebe zúčastňovať rodinných stretnutí, absolvovať návštevu romantického filmu v kine či ísť na víkend s tvojimi kamošmi, aj keď to nie je presne to, čo by najradšej robil? Ak to nedokáže a nechce sa ani z času na čas nadýchnuť a vydržať kvôli tebe nejaký čas „pod hladinou“, určite nebude ten pravý.

Shutterstock

OTÁZKA #3 – Rastieš a prekvitáš?

Ide o to, či máš vedľa seba niekoho, kto v tebe prebúdza najlepšiu verziu samej seba a svojím správaním a príkladom ťa motivuje a podporuje k rastu.

Jedným zo základných signálov toxického vzťahu je práve to, že v tebe partner aktivuje to najhoršie, čo v sebe máš – žiarlivosť, nedôveru, úzkostlivosť, panovačnosť, agresivitu, nízku sebalásku. Každý z nás má svoje trináste komnaty a démonov, no keď je vedľa teba ten pravý, cítiš, že sa z teba stáva lepší človek. Pri tom pravom tiež platí, že necítiš len lásku od neho, ale zrazu narastá aj tvoja láska k samej sebe.

Shutterstock

OTÁZKA #4 – V dobrom aj v zlom?

Tak ako silu každej reťaze definuje jej najslabšie ohnivko, tak aj silu každého vzťahu definujú jeho najťažšie krízy. Je ľahké byť príma dvojka na dovolenke, pri plnom zdraví, bez starostí, zodpovedností, rutiny.

Ak si s chlapom ešte len na začiatku, všetko je väčšinou krásne, ale je dobré si aj cez tie ružové okuliare a štuple v ušiach všímať napríklad: ako sa správa a rozpráva o svojej ex, ako reaguje na čašníka, ktorý sa pomýlil, čo sa deje, ak si svedkom nejakej hádky s rodičmi, čo ak sa mu zrútia plány a pod. Keď cítiš, že chlap v kritických okamihoch prejavuje známky zbabelosti, agresie, sebectva, povýšenectva a obviňovania vždy tých druhých, tak bez ohľadu na to, aký milý je teraz k tebe, radšej zbystri pozornosť, kým nebude neskoro.

Shutterstock

OTÁZKA #5 – Funguje alebo fungoval by váš vzťah iba v destinácii s názvom „jedného dňa…“?

Ak musíš najprv cestovať do budúcnosti, kde jedného dňa on konečne bude oplývať vlastnosťami, ktoré ti na ňom chýbajú, alebo bude konečne pripravený na skutočný záväzok a plnohodnotný vzťah, tak veľa šťastia! Keď raz americkí vedci vynájdu teleport, možno tento bod prepíšem, dovtedy ale platí, že ten pravý musí byť tým pravým tu a teraz. Mr. Right & Mr. Ready súčasne.

Shutterstock

Prajem vám všetkých skvelých chlapov, ktorí v tomto teste zabodujú naplno!

Vaša Michala


Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť