Je táto žena stelesnené meme?

Môže byť jej meno naozaj len náhodou? Alebo ide o Vyvolenú, ktorá spasí svet meme?


Určite sa každý z nás stretol s nejakým menom, ktoré presne vystihovalo vlastnosti jeho nositeľa. Predurčovalo ho k nejakému správaniu, či povolaniu. Už starí Rimania hovorievali nomen omen – meno ako znamenie, teda osud človeka závisí od jeho mena. Na Slovensku môžete stretnúť právnika s veľmi zriedkavým krstným menom Pravoslav, či krajského policajného riaditeľa s priezviskom Fízel.

 

Niektoré mená nie sú istú dobu ničím výnimočným. Zvláštny význam naberajú až v určitom čase, v kontexte špecifických udalostí. Preto meno Adolf rapídne stratilo na popularite po skončení druhej svetovej vojny.

Táto mladá dáma z Kalifornie mala šťastie na rodičov fascinovaných africkou kultúrou, vďaka ktorým sa môže pýšiť menom tvoreným dvomi horúcimi pojmami súčasného internetu.

Zdroj: knowyourmeme.com

Áno. Meno tejto slečny ozaj znie Isis Harambe Spjut.

Kedysi so svojim menom Isis Harambe nemala žiaden problém, ale od vzostupu teroristickej organizácie „Islamský štát“ sa nad ním veľa ľudí pozastavuje. Po tom, čo sa v máji 2016 do pozornosti médií dostala správa o zastrelení gorily Harambe v Cincinnati Zoo, sa život mladej Kalifornčanky posunul na ešte absurdnejšiu úroveň. Jej zoznamovanie s novými priateľmi väčšinou prebieha takto:

„Ahoj, ja sa volám Isis Harambe.“

„Isis? Ako tá teroristická organizácia? To fakt?!“

„Áno…píše sa to rovnako…ale súvis to nemá.“

„To druhé meno bolo aké? Znie to ako tá gorila čo ju zastrelili.“

„Máš pravdu. Je to Harambe.“

„Takže ty sa voláš naozaj Isis Harambe? Niéééé, to nemôže byť! Ty si zo mňa uťahuješ!“

„Naozaj sa tak volám!“

„Neverím! Ukáž doklady!“

„Tu je môj vodičák!“

Podobný rozhovor sa udial pred pár dňami, keď sa Isis Harambe prihovoril muž v reštaurácii, kde je zamestnaná. Samozrejme, ani on jej najprv neveril. Po tom, čo mu ukázala fotografiu svojho vodičáku, sa tento chlapík len rehotal a následne s jej dovolením fotografiu zdieľal na Twitteri.

Ako sa dalo čakať, aj internet z počiatku prejavoval skepsu. Takéto meno je príliš dobré na to, aby išlo o skutočnosť! Bola by to veľmi vzácna zhoda, aby jeden človek bol pomenovaný rovnako, ako dva pojmy súčasne okupujúce pozornosť médií. Ide o nejaký ťah v snahe získať pozornosť? Je to fejk?

Ľudia chceli odpovede a reportéri sa vydali zisťovať!
Portálu DailyDot sa podarilo uskutočniť rozhovor s Isis Harambe Spjut. Porozprávala, ako sa žije s jej menami. Ich pôvod vysvetlila nasledovne: „Moji rodičia, v časoch, keď som sa narodila, boli obaja rastafariáni. Mama vybrala prvé meno. Isis je staroegyptská bohyňa a názov piesne od Boba Dylana. Harambe znamená vo svahilčine harmónia, a toto meno mi dal otec.“ Kombinácia starovekej bohyne a svazijského výrazu je naozaj originálna. Možno raz Isis dostane malú sestričku, ktorú pomenujú rovnakým spôsobom.

Zdroj: vimeo.com

„Aténa Hakunamatata. Môže byť nejaké meno krásnejšie?“

Novinári kontaktovali úrady v Kalifornii, aby zistili, či je meno Isis Harambe naozaj skutočné. Úrad pre motorové vozidlá potvrdil, že v januári 2017 na toto meno vydali vodičský preukaz. Táto informácia robí celý prípad uveriteľnejším, a šancu, že ide o hoax znižuje na minimum.

Meno Isis Harambe toto dievča naozaj predurčovalo, aby sa v dnešnej internetovej dobe stalo senzáciou. Z jej odpovedí sa ale zdá, že po popularite netúži, a reakcie okolia na jej meno ju skôr privádzajú k rozpakom. Ak by si to ale rozmyslela, určite by dokázala svoj potenciál využiť. Nepochybne by jej bolo umožnené nasledovať „Howbowdah dievča“ a získať priestor pre televíznu talkshow. Alebo si ako mnohé ďalšie celebrity založí vlastnú značku oblečenia, či kozmetiky. Nie nadarmo sa vraví, že Amerika je krajinou neobmedzených možností, a nečakaných „pätnásť minút slávy“ môže stretnúť naozaj každého.

Zdroj: knowyourmeme.com, dailydot.com, cnn.com, dailymail.co.uk

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!

Ľudia práve čítajú

Zastavte paniku! So skicárom to predsa len bude inak!

Otvoriť článok
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
4
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
33
Haha
Woow Woow
5
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Komentáre 1

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Je táto žena stelesnené meme?

Prihlásiť sa

Prihláste sa prosím pomocou svojho prihlasovacieho mena a hesla. Prihlasovacie údaje na stránky emefka.sk a memehub.sk sú rovnaké.
Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

reset password

Späť na
Prihlásiť sa
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME