Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 22.4.2024
sk
Slavomír
cz
Evženie
, Evžénie

Je ti stále zima? Tu sú dôvody aj riešenia tvojho problému

Nebudeme si klamať, týka sa to najmä žien.


Aj keď ročné obdobie zima už pomalými krokmi končí, neznamená to, že všetci sa s pocitom chladu rozlúčime tak ľahko. Niektorým, tým šťastnejším, sa pocit zimy spája iba s mínusovými teplotami, no sú medzi nami aj takí, ktorým je zima vlastne stále.

Ak ti je stále zima, a to aj vo vnútri, aj keď je kúrenie zapnuté a si dobre oblečený, môže to byť znakom toho, že existuje niečo ďalšie, čo ti spôsobuje tento nepriaznivý pocit. Tu je niekoľko možných dôvodov tvojej „uzimenosti“ a zároveň aj náčrt riešení, ako so zimou bojovať a vyhrať.

1. Slabá cirkulácia krvi

Jedným z hlavných dôvodov, prečo je ľuďom stále zima, môže byť slabá cirkulácia krvi. Keď krv cirkuluje pomaly, je ťažšie udržať teplo v tele, čo môže viesť k pocitu zimy.

Jednoduchým spôsobom, ako zlepšiť cirkuláciu krvi, je cvičenie. Pravidelná fyzická aktivita môže podporiť lepšiu cirkuláciu a zvýšiť pocit tepla v tele.

najmenej spoľahlivé značky áut

Odporúčame prečítať:

Tieto značky áut sú najmenej spoľahlivé, ukazuje štúdia. Máš doma niektorú z nich aj ty?

2. Nevyvážená strava

Strava hrá kľúčovú úlohu v udržiavaní telesnej teploty. Nedostatok živín alebo nevyvážená strava môžu spôsobiť pokles telesnej teploty a viesť k pocitu zimy.

Dbaj na to, aby tvoja strava obsahovala dostatočné množstvo kalórií a živín. Konzumácia teplých jedál a nápojov, ako je čaj alebo polievka, môže pomôcť zahriať telo zvnútra.

3. Nedostatok spánku

Nedostatok spánku môže spôsobiť, že tvoje telo bude ťažšie udržiavať teplo. Počas spánku sa telesná teplota prirodzene znižuje, a preto môže byť ťažšie udržať sa v teple, ak si unavený.

Snaž sa dodržiavať pravidelný spánkový režim a venovať dostatočnú pozornosť kvalite spánku. Uisti sa, že spíš v dostatočne teplom a pohodlnom prostredí.

Je ti stále zima? Tu sú dôvody aj riešenia tvojho  problému
Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Veronika Kužmová
Som z východu a som na to hrdá. Vyštudovala som editorstvo a vydavateľskú prax a raz by som chcela zeditovať knihu, ktorá vyhrá Nobelovu cenu. Zaujímam sa o zdravý životný štýl a rada cvičím, aby som potom mohla robiť svoju druhú najobľúbenejšiu činnosť - jesť.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.