Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 21.7.2024
sk
Daniel
cz
Vítězslav, Vítězslava

Prišli akoby odnikiaľ a už niekoľko týždňov patria medzi najpopulárnejšie memes. Reč je o tancujúcich Afričanoch s truhlou, ktorých štýlové pohyby si získajú každého.

Zábery na chlapíkov tancujúcich pri preprave truhly s nebožtíkom pochádzajú z Ghany. Pre našinca je zrejme ťažké predstaviť si veselú hudbu a tanec počas pohrebného sprievodu, no miestni to vidia inak. Mnohí z nich považujú pohreb za skvelú príležitosť oslavovať život a užívať si jeho krásy.

Mohlo by sa zdať, že ide o nejakú odvekú tradíciu, ktorá je v miestnej kultúre prítomná niekoľko desaťročí alebo storočí, no v skutočnosti sa tancujúci nosiči truhiel objavili len pred pár rokmi.

Benjamin Aidoo, zakladateľ jednej z najpopulárnejších služieb, bol za posledných pár rokov vyspovedaný viacerými západnými médiami, vďaka čomu sa o jeho nezvyčajnom podnikaní dozvedel svet.

Vo februári 2020 sa na sociálnych sieťach začali objavovať videá, v ktorých ghanských nosičov truhiel doprevádza EDM skladba Tony Igy – Astronomia. Nikto netušil, akú popularitu si toto meme získa. Vyparádení čierni muži sa stali akýmisi „poslami zlých správ“, a ak ich uvidíš, môžeš si byť istý, že niekomu zvoní umieračik.

Tancujúci chlapíci s truhlou sa v klipoch väčšinou objavia po tom, ako niekto spravil osudovú chybu, ktorej následky budú veľmi bolestivé. Vďaka tomu sa stali neodmysliteľnou súčasťou fail videí a „Coffin dance“ môžeme už dnes zaradiť medzi najpopulárnejšie formáty roka 2020. Veď tematicky sa perfektne hodí k roku plnému nešťastí.

View this post on Instagram

Coffin dance meme

A post shared by San Andreas Arts (@sanandreasarts) on


Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.