Je to najlepšie meme roka 2020? Tancujúci černosi s rakvou svojimi pohybmi ovládli internet

Určite jeden z favoritov na titul najlepšie meme roka.

Zdroj: Travelin Sister / youtube.com

Prišli akoby odnikiaľ a už niekoľko týždňov patria medzi najpopulárnejšie memes. Reč je o tancujúcich Afričanoch s truhlou, ktorých štýlové pohyby si získajú každého.

Zábery na chlapíkov tancujúcich pri preprave truhly s nebožtíkom pochádzajú z Ghany. Pre našinca je zrejme ťažké predstaviť si veselú hudbu a tanec počas pohrebného sprievodu, no miestni to vidia inak. Mnohí z nich považujú pohreb za skvelú príležitosť oslavovať život a užívať si jeho krásy.

Mohlo by sa zdať, že ide o nejakú odvekú tradíciu, ktorá je v miestnej kultúre prítomná niekoľko desaťročí alebo storočí, no v skutočnosti sa tancujúci nosiči truhiel objavili len pred pár rokmi.

Benjamin Aidoo, zakladateľ jednej z najpopulárnejších služieb, bol za posledných pár rokov vyspovedaný viacerými západnými médiami, vďaka čomu sa o jeho nezvyčajnom podnikaní dozvedel svet.

Vo februári 2020 sa na sociálnych sieťach začali objavovať videá, v ktorých ghanských nosičov truhiel doprevádza EDM skladba Tony Igy – Astronomia. Nikto netušil, akú popularitu si toto meme získa. Vyparádení čierni muži sa stali akýmisi „poslami zlých správ“, a ak ich uvidíš, môžeš si byť istý, že niekomu zvoní umieračik.

Tancujúci chlapíci s truhlou sa v klipoch väčšinou objavia po tom, ako niekto spravil osudovú chybu, ktorej následky budú veľmi bolestivé. Vďaka tomu sa stali neodmysliteľnou súčasťou fail videí a „Coffin dance“ môžeme už dnes zaradiť medzi najpopulárnejšie formáty roka 2020. Veď tematicky sa perfektne hodí k roku plnému nešťastí.

View this post on Instagram

Coffin dance meme

A post shared by San Andreas Arts (@sanandreasarts) on

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
8
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
74
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ako by to vyzeralo, keby sa dospelí správali ako deti? Tento článok ti to prezradí


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME