Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 16.6.2024
sk
Blanka
, Bianka
cz
Zbyněk

Je tvoj šéf psychopat? Aj keď sa to nezdá, prezradia ho tieto znaky

Ak si všimneš tieto znaky na svojom šéfovi, daj si pozor.


Ľudia sú rôzni a majú všelijaké úchylky, zvyky a správanie. Niektorí sú prehnane zodpovední, niektorí až nepríjemné milí a iní zase psychopati. Psychopatii vo vzťahu sme sa venovali v inom článku, dnes sa pozrieme na to, či psychopat nie je náhodu aj tvoj šéf.

Mať šéfa psychopata môže byť skutočnou nočnou morou. Aj keď to títo ľudia vedia dobre skrývať, ich skutočná povaha sa prejaví cez určité znaky. Tu je 6 varovných signálov, ktoré by ti mohli pomôcť rozpoznať psychopatického šéfa, aj keď je veľmi dobrý herec a nedáva to najavo.

1. Absencia empatie

Psychopatický šéf má často problém preukázať empatiu voči svojim podriadeným. Ignoruje ich potreby, pocity a snaží sa ovládať ich prostredníctvom moci a kontroly.

2. Manipulácia a klamstvá

Títo šéfovia majú sklon manipulovať a klamať, aby dosiahli svoje ciele. Často predstierajú vnútorný pokoj a priateľskú povahu, len aby získali dôveru a potom ju zneužili.

Mohlo by ťa zaujímať:

Je tvoj partner psychopat? Odpoveď ti ukážu tieto znaky jeho správania

3. Chýbajúce výčitky svedomia

Títo jedinci majú obvykle nízke alebo žiadne výčitky svedomia voči svojmu správaniu. Nepociťujú ľútosť za svoje činy a nemajú problém zraňovať iných bez akéhokoľvek prejavu úcty.

4. Nestabilita a agresivita

Psychopatickí šéfovia môžu mať tendenciu k nestálosti a impulzívnosti vo svojom správaní. Ich agresivita sa môže prejaviť vo forme verbálnych útokov alebo dokonca aj fyzického zastrašovania.

Je tvoj šéf psychopat? Aj keď sa to nezdá, prezradia ho tieto znaky
Shutterstock

5. Nedostatok zodpovednosti za vlastné chyby

Títo šéfovia sa často snažia vyhýbať zodpovednosti za svoje chyby a hľadajú niekoho iného, koho by mohli obviňovať. Ich ego je také veľké, že sú presvedčení o vlastnej nenahraditeľnosti.

6. Charizma a výborná schopnosť manipulácie

Šéf psychopat má často charizmatické vlastnosti a výbornú schopnosť manipulácie. Vďaka tomu si vie jednoducho podmaniť svojich podriadených, aby ho nasledovali bez otázok.

Ak si všimneš tieto varovné signály na svojom šéfovi, maj sa na pozore. Je dôležité chrániť sa pred ich manipulatívnym správaním a hľadať podporu od kolegov alebo nadriadených.

Je tvoj šéf psychopat? Aj keď sa to nezdá, prezradia ho tieto znaky
Shutterstock

Tagy:

Veronika Kužmová
Som z východu a som na to hrdá. Vyštudovala som editorstvo a vydavateľskú prax a raz by som chcela zeditovať knihu, ktorá vyhrá Nobelovu cenu. Zaujímam sa o zdravý životný štýl a rada cvičím, aby som potom mohla robiť svoju druhú najobľúbenejšiu činnosť - jesť.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.