Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 6.2.2023
sk
Dorota
cz
Vanda
, Wanda
V spolupráci s CinemArt

Jeden z najlepších filmov roka, nesadne však každému. Čo hovoria zahraniční kritici na lákavú novinku Babylon?

Babylon dorazí do kín už dnes.


Čiernohumorná dramédia Babylon, pod ktorou je podpísaný talentovaný Damien Chazelle (Whiplash, La La Land, Prvý človek), sa spája s veľkými očakávaniami. Predsa len, Chazelle už vo svojich 37 rokoch patrí medzi absolútne režisérske špičky.

Jeho pocta klasickému Hollywoodu 20. rokov 20. storočia má skvelý kasting (Margot Robbie, Brad Pitt, Jean Smart či Tobey Maguire) a trailery lákajú na skutočne nespútanú a divokú jazdu. Neklame však film telom? To sa dozvieme až priamo v kine, ale niečo by nám mohli napovedať zahraničné recenzie.

Divoká a bláznivá jazda so skvelými hercami

Babylon kritikov do istej miery polarizoval, hoci prevládajú spokojné až veľmi spokojné recenzie. Kritici však zdôrazňujú, že Chazelle sa tentokrát naozaj odtrhol z reťaze a jeho novinka rozhodne nesadne každému. Avšak zhodli sa, že po audiovizuálnej stránke ide o absolútne bezchybný kúsok.

CinemArt SK

Chváli sa strih, kamera aj výprava. Špeciálnu zmienku si vyslúžila aj hudba Justina Hurwitza, ktorá je podľa kritikov vynikajúca. To najlepšie zo seba údajne vydali aj herci na čele s Margot Robbie, ktorá je vraj absolútne fantastická a mohla by si za svoj výkon odniesť aj nomináciu na Oscara.

Podľa kritika Micka LaSallea je Babylon zosobnením nefalšovanej lásky k filmu a jeho oslavou. „Ide o zatiaľ najambicióznejší a najpolarizujúcejší režisérov projekt,“ dodal Peter Gray. „Je to prehnané a je to fantastické,“ napísal zase Michael Balderston. „Silné, zábavné a zároveň pekelne ponuré,“ vyjadril sa Kip Mooney. „Ide o vzácny prípad trojhodinového filmu, ktorý si môžete pozrieť dvakrát po sebe,“ podotkol zase Matt Pais.

Vyraz do kina s otvorenou mysľou

„Jeden z najbohatších a najambicióznejších filmov roku,“ dodal Kyle Smith. Patrick McDonald film popísal ako „nádherný bordel“ a pochválil skvelé herecké výkony. David Nusair uviedol, že film bude pre väčšinu divákov buď priamy zásah, alebo zásah mimo a nič medzi tým. „Choďte do kina s otvorenou hlavou a pripravte sa na najdivokejší film sezóny,“ láka zase Paul Salfen.

CinemArt SK

„Babylon divákov rozdelí, ale Chazelle aj tentokrát potvrdzuje svoj talent,“ dodal Paul McGuire Grimes. Andrew Parker napísal, že Chazelle zariskoval a natočil úmyselne prehnaný film. Ten je podľa neho zároveň nesmierne potešenie sledovať. „Babylon nie je len ľúbostný list klasickému Hollywoodu, ale jeden z najlepších filmov roka. Je to úchvatné majstrovské dielo,“ napísala Danielle Solzman.

Väčšina sa teda zhoduje na tom, že ide o epický, zábavný a poriadne šialený kúsok, ktorému zároveň nechýbajú podnetné myšlienky. Pre nás je to jasná správa, že kino rozhodne nevynecháme. Babylon si slovenskú premiéru odbije už 19. januára.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť